Wiedźmin 3 - grafika

+
Dobra,grafika grafiką a zabawne że nikt nie zwrócił uwagi na to co się dzieje z kolorystyką otoczenia. Widziałem parę obrazków porównawczych i na tych nowszych Wiedźmin stał się niesamowicie cukierkowy, jaskrawy i...tandetny. Żółtawe, lekko wyblakłe pola, zamieniły się miejscami ze skupiskiem zielonkawych świecących po oczach krzaczorów, zachód/wschód słońca jest parodią samego siebie, znaczy, wygląda ładnie ale kiedyś był bardziej realistyczny, miał normalne, stonowane kolory, ten tutaj zmienia niebo w czerwono pomarańczowy kleks. Czy to już apokalipsa?
Nie wiem co się stało, ale z ostatnich materiałów ubyło ze dwa kilo klimatu, za winowajcę uważam tą rozchełstaną kolorystykę.
 
Dobra,grafika grafiką a zabawne że nikt nie zwrócił uwagi na to co się dzieje z kolorystyką otoczenia. Widziałem parę obrazków porównawczych i na tych nowszych Wiedźmin stał się niesamowicie cukierkowy, jaskrawy i...tandetny.
 
Wiedźmin stał się niesamowicie cukierkowy, jaskrawy i...tandetny. Żółtawe, lekko wyblakłe pola, zamieniły się miejscami ze skupiskiem zielonkawych świecących po oczach krzaczorów, zachód/wschód słońca jest parodią samego siebie, znaczy, wygląda ładnie ale kiedyś był bardziej realistyczny, miał normalne, stonowane kolory, ten tutaj zmienia niebo w czerwono pomarańczowy kleks. Czy to już apokalipsa?

Wyszedłeś kiedyś wiosną lub latem z domu? Pytanie troszkę zaczepne, ale tak go nie traktuj. Absolutnie nie zgadzam się z Twoją opinią. Często spędzam czas w Dolinie Baryczy i momentami mam nieodparte wrażenie, że Redzi wzorowali się tym regionem - oczywiście się nie wzorowali, ale jest pełno podobnych miejsc w naszym kraju. Zachody słońca, pola, wioski, wszystko jest nabrzmiałe kolorami o tej porze roku - tak wygląda świat o tej porze roku. Co innego jesienne klimaty, ale takich też nie zabraknie w Wiedźminie - będzie momentami ponuro.
 
Niektóre z ostatnich materiałów mają więcej klimatu niż całe W1 razem wzięte.

Zgadzam się. Myślę, że szata roślinności jest znacznie bogatsza. W żadnej grze nie widziałem jeszcze krzewów, drzew, kwiatów itd. przypominających tak bardzo nasze słowiańskie klimaty :)
 
Przed wejściem na to forum powinna być wyświetlana wiadomość z tematami zakazanymi:

- Downgrade grafiki
- Pseudo-oficjalne wymagania
- Wszelakie tematy związane z grafiką

Coś w tym jest - ale gdy mi się nudzi, a nudzi mi się czasami, to są to dobre tematy do zabicia tej nudy :D Poza tym przed premierą nie czytam o niczym innym jak grafika czy muzyka :D
 
Powiedzcie jeszcze, że klimat nie jest wystarczająco słowiański.
Klimat nie jest wystarczająco słowiański.
Niektóre z ostatnich materiałów mają więcej klimatu niż całe W1 razem wzięte. A i noc jest ciemniejsza niż na starych screenach i filmikach.
Noc jak noc, musi być ciemna, nieznacznie rozjaśnić ją może tylko blask księżyca bądź lekko rozjarzone światło z okien domów nieopodal.

Wyszedłeś kiedyś wiosną lub latem z domu? Pytanie troszkę zaczepne, ale tak go nie traktuj. Absolutnie nie zgadzam się z Twoją opinią. Często spędzam czas w Dolinie Baryczy i momentami mam nieodparte wrażenie, że Redzi wzorowali się tym regionem - oczywiście się nie wzorowali, ale jest pełno podobnych miejsc w naszym kraju. Zachody słońca, pola, wioski, wszystko jest nabrzmiałe kolorami o tej porze roku - tak wygląda świat o tej porze roku. Co innego jesienne klimaty, ale takich też nie zabraknie w Wiedźminie - będzie momentami ponuro.
Nie, mama od 25 lat trzyma mnie pod kluczem w piwnicy ;]
W sumie nie wiem co ci odpowiedzieć, dla mnie to tak nie wygląda. Owszem wiosną przyroda ożywa, ale nie musi wszystko tak krzyczeć z ekranu, to wygląda tak jakby chcieli zakryć niedoskonałości graficzne.
Może zmienili pory roku, w takim razie to była wg. mnie zła decyzja, trzeba było zostać na wczesnej jesieni, żółtych polach i stonowanych kolorach, sprawia wrażenie niecodziennego widoku. Bo to co widzę, wygląda dla mnie niemal identycznie jak to co widziałem w Dragon Age Inkwizycja.
Nigdy nie byłem w Dolinie Baryczy, raczej nie wyjeżdżam po za pomorze.


Hehe, dobre.
Nie śmiej się, bo w tematach wciąż słyszę narzekania na tekstury czy odległość wczytywania, w tych 829 stronach mogłem się nie natknąć na rozmowy o kolorystyce.
Przed wejściem na to forum powinna być wyświetlana wiadomość z tematami zakazanymi:

- Downgrade grafiki
- Pseudo-oficjalne wymagania
- Wszelakie tematy związane z grafiką :p
W takim razie po co taki temat? To jest temat o grafice, a downgrade jest i nikt temu nie może zaprzeczyć, pytanie tylko co gadanie o tym zmieni.
 


Świetna fotka, klimat niczym z Gothica. Pamiętam zapowiedź pierwszego Two Worldsa i podobnego screena bullshota:



Już wtedy miałem nadzieję na polskiego Gothica z żyjącym światem a zapowiedzi tylko zaostrzyły apetyt. Szkoda, że w dniu premiery gra nie przypominała siebie z zapowiedzi i to nie tylko wizualnie, ale i gameplayowo. Teraz w przypadku Wiedźmina 3 powinno być inaczej. Co prawda stylistyka nieco się zmieniła i gra stała się bardziej kolorowa, ale wg mnie jest ok. Jakiegoś wielkiego przesycenia nie ma a i to pewnie zależy od oświetlenia oraz pogody.
 
Top Bottom