Aktualizacja do nowej generacji — lista zmian

+
W sumie to jest ciekawe, jakim im to wyszło, że po tych latach ten patch wyszedł tak słabo i tak zabugowany, podczas gdy Cyber z dodanym RT jakoś się specjalnie nie pogorszył. W sensie, co oni tam robili, że wyszło to tak słabo, i kto tam uznał, że to co mają nadaje się do publikacji?
W sumie ten patch to takie mady na grafikę z dodanym questem, kilkoma zbrojami i ulepszeniami. Te same mody gdy były zainstalowane na 1.32 nie powodowały takiego obniżania FPS. Ciekawe czemu? Swoją drogą żadna z dodanych nowych zbroi jakoś niespecjalnie mi się podoba.
 
Niestety całą sytuację nie szybko naprawią, bo za rogiem Święta, a później sylwester.

Najwcześniej obstawiam koniec stycznia, początek lutego.

W zależności jak bardzo będą chcieli (mogli) w tym grzebać, bo jeśli przez bite dwa lata zrobili taką (techniczną) kaszankę, to nie wróży dobrze. A tutaj przecież jeszcze dodatek do CP 2077 (który musi wyjść w przeciągu najbliższych 12 miesięcy) i kolejny Wiesiek oraz CP (i ten remake W1).
Na szczescie W1 nie robią
 
@Iorweth15 mnie tam ze screenów te dwie zbroje z Wyzimy się podobają, mam cichą nadzieję, że w przyszłości ktoś zrobi moda jaki doda content z next gen na wersję 1.3x ... albo CDPR wypuści wersję light do 4.0

Choć przyznam że wrzucenie obu pancerzy w skrzynię w Wyzimie to marnotrastwo potencjału - można było zostawić elfi pancerz jako 'prezent' od Emhyra a drugi wrzucić np w tą nową wieżę z widmami w pobliżu Bastionu na wschód od Łysej Góry... i od razu lokacja by zyskała na funkcjonalności, bo chyba nie ma obecnie żadnej...
 
Ambient occlusion w patchu 4.0 w wersji nie RT albo jest zabugowane, albo zaliczyło brutalny downgrade. Usunięcie HBAO+ jest po prostu chamskie, ale wygląda na to, że nawet SSAO nie działa jak powinno.


 
Last edited:
Niestety całą sytuację nie szybko naprawią, bo za rogiem Święta, a później sylwester.

Najwcześniej obstawiam koniec stycznia, początek lutego.

W zależności jak bardzo będą chcieli (mogli) w tym grzebać, bo jeśli przez bite dwa lata zrobili taką (techniczną) kaszankę, to nie wróży dobrze. A tutaj przecież jeszcze dodatek do CP 2077 (który musi wyjść w przeciągu najbliższych 12 miesięcy) i kolejny Wiesiek oraz CP (i ten remake W1).
Spoko, do 17 maja może ogarną. Z grubsza ;) .
 
W końcu się zorientowałem co było przyczyną mojego buga, w którym cutscenka z Caranthirem urywała się w połowie: Okazało się, że winnym był mod podmieniający waluty na Oreny i Floreny. Po raz kolejny winnym buga był mod o którym w życiu bym nie pomyślał, że może mieć jakikolwiek związek z sprawą. Podobnie miałem z modem podmieniającym oświetlenie na to z W2, w wyniku którego nie mogłem wejść na drabinę latarni morskiej na Wyspie Mgieł.
Swoją drogą powstaje mnóstwo updatów modów do next gena, ale mody niwelujące levelowanie questów, przeciwników, zbroi i mieczy jeszcze nie doczekały się aktualizacji, co mnie wnerwia, bo tego vanilliowego levelowania nie znoszę.
 
Jak pisałem, że ze studia odchodzi ogromna ilość wieloletnich pracowników i będzie to miało przełożenie na przyszłe projekty, moderacja jak mantrę powtarzała śpiewkę, że to normalne w tej branży, że zrobili swoją robotę i poszli itd. Teraz widzicie, że ten eksodus, który cały czas trwa ma ogromny wpływ na gry studia. To studio straciło ostatnio multum pracowników. Od głównych designerów, programistów, dyrektorów technicznych, concept artystów itd. A jak widzę, na twitterze kogo zatrudniają na ich miejsce, to przestaję mieć złudzenia dlaczego ten next gen update jest w takim żałosnym stanie zwłaszcza na PC. Tak jak ktoś napisał, w studiu została garstka ludzi znających dogłębnie red engine. Pogonili ten patch jeszcze przed świętami a będą łatać pewnie przez najbliższe tygodnie.
 
Czy zapisy z W2 działają? Importowałam stan gry W2, ale nie działa... Nie było przesłuchania w Wyzimie i Letho się nie pojawił w majątku Readonów.
 
Last edited:
Czy zapisy z W2 działają? Importowałam stan gry W2, ale nie działa... Nie było przesłuchania w Wyzimie i Letho się nie pojawił w majątku Readonów.
W przypadku importu zapisu masz krótszą rozmowę z Mrvranem Voorhisem - jeżeli Letho się nie pojawił przy dobrze zaimportowanym zapisie to zabiłaś go pewnie.
 
Ej, podobno w grze jest sporo nowych drobnych rzeczy, które nie były wymienione w patchnocie, a które mieliśmy odkryć sami. Jedną z nich było głaskanie Płotki uruchamiane klawiszem skoku, gdy stoimy tuż przy naszym wiernym rumaku. Na początku nawet mi to działało, jednak dziś chciałem żonie pokazać jak... hmm... głaszczę konia i niestety, Geralt chyba zapomniał jak to się robi. Molestowanie spacji, gdy Geralt stoi tuż przy nieparzystokopytnym przyjacielu nic nie daje.
 
Ej, podobno w grze jest sporo nowych drobnych rzeczy, które nie były wymienione w patchnocie, a które mieliśmy odkryć sami. Jedną z nich było głaskanie Płotki uruchamiane klawiszem skoku, gdy stoimy tuż przy naszym wiernym rumaku. Na początku nawet mi to działało, jednak dziś chciałem żonie pokazać jak... hmm... głaszczę konia i niestety, Geralt chyba zapomniał jak to się robi. Molestowanie spacji, gdy Geralt stoi tuż przy nieparzystokopytnym przyjacielu nic nie daje.
Jutro się dowiesz, że Ci żona załatwiła wizytę u psychologa, że chce głaskać wirtualne zwierzęta :coolstory:
 
Jutro się dowiesz, że Ci żona załatwiła wizytę u psychologa, że chce głaskać wirtualne zwierzęta :coolstory:
Tego się nie obawiam. Sama kupuje dzieciom interaktywne zabawki, więc mojego... hmm... wirtualnego konia też może zaakceptuje.

A wracając do tematu: o ile zmianę klatkarzu z około stu na 30+ w Białym Sadzie, który następnie spadł do 20-25 w Velen jakoś przełknąłem, to dalszych spadków do 9-12 po praktycznie każdym cinematicku już zaakceptować nie potrafię. Po prostu nie i już - nawet obraz za dialogami nie nadąża. Kwestia jest już wypowiedziana, a postaci wciąż ruszają ustami. Jedyne rozwiązanie, to restart gry, ale w niektórych zadaniach musiałbym robić to co chwilę.
REDzi, graliście w ogóle w tą grę po patchu?
 
Update : wychodzi na to, że DLSS działa jednak tylko w wersji 3 czyli na kartach RTX 40xx - (10) RTX 4080 | The Witcher 3 with Ray Tracing! - YouTube

Natomiast kompletnie nie działa DLSS 2.0 na kartach RTX 30xx.

Pomimo tego uważam, że Redzi wykonali świetną robotę jeśli chodzi o to co mamy grając bez RT. Nie występuje już efekt pop-up, LOD, pojawiające się cienie tuż przed kamerą ( oprócz kubków :), znikające martwe postaci itd. Znacznie ulepszono system cząsteczkowy ( rozpryski, krew ), owłosienie postaci, w końcu NPC poruszają ustami, oświetlenie, pogodę, punktowe oświetlenia widoczne z oddali i rzucające cienie i masę innych rzeczy. To jest full wypas !

Aby wcześniej uzyskać zbliżone do tego efekty trzeba było zainstalować kilkanaście modów, które odejmowały 20-15 klatek. Teraz nie dość, że to wszystko jest to działa w niesamowitej prędkości ( bez RT oczywiście ).
Post automatically merged:

Da się grać na RT przy 35-55 klatkach ale na małych rozdzielczościach. Tryb foto to majstersztyk, kilka z dzisiaj :

screenshot_2312.png
screenshot_11959.png
screenshot_14823.png

screenshot_35747.png
screenshot_21524.png

Post automatically merged:

zauważcie, jak bump, normal map wpływa na światło w RT - to nie jest płaskie obliczane tylko na geometrii modelu :
1671430996451.png
 

Attachments

  • screenshot_41547.png
    screenshot_41547.png
    2.9 MB · Views: 45
  • screenshot_34321.png
    screenshot_34321.png
    4.3 MB · Views: 45
  • screenshot_33726.png
    screenshot_33726.png
    2.7 MB · Views: 39
  • screenshot_32114.png
    screenshot_32114.png
    3.2 MB · Views: 40
  • screenshot_31516.png
    screenshot_31516.png
    3.8 MB · Views: 39
Last edited:
Nawet po hotfixie jest problem z włosami - broda i wąsy Gerwanta nagle odmłodniała
U Ciebie w pomieszczenia przy oświetleniu ze świec też Gerwazy ma kruczoczarny zarost?

Ed.: Oho - coś dłubią, bo mi się strasznie forum zacina. Albo przenoszą klątwę z gry na forum.
 
U Ciebie w pomieszczenia przy oświetleniu ze świec też Gerwazy ma kruczoczarny zarost?
Też, dodatkowo zaobserwowałem że przy zmianie z DX11 na DX12, podczas cutscenek i nie tylko przy krawędziach robią się jakieś barwy tęczy, nie wiem z czego to wynika. I tak na razie będę grać na DX11 mimo że nie mam starego kompa.
 
Ja od siebie mogę powiedzieć, że hotfix przyniósł wymierne efekty na moim emerycie. Gra trzyma teraz stabilne 30 klatek zarówno na dx11 jak i dx12 przy najwyższych możliwych ustawieniach dla mojego sprzętu (czyli w zasadzie włączone jest wszystko poza RT i DLSS), co wcześniej graniczyło z cudem. Jednakże chcąc osiągnąć coś więcej to niestety i dx11 i dx12 odpada, gra nadal podczas stania Geraltem w miejscu w środku pola potrafi skakać o kilka, kilkanaście a nawet 20 parę klatek. Aczkolwiek na dx11 zauważyłem, że 60 klatek i tak jest u mnie zjawiskiem częściej spotykanym i odrobinę stabilniej się trzymają niż przed hotfixem, także można mieć nadzieję, że wszystko jest na dobrej drodze do naprawy, choć smród i tak pozostanie.
 
A macie jakiś pomysł na to, jak wyjaśnić, dlaczego gra w ogóle się nie odpala? Usunęłam wszystkie mody. I nic. Nawet grę usunęłam i instaluję ją od nowa. Jak to nie ruszy, to już nie wiem co robić.
 
U mnie gra nie odpalała się kompletnie - nic, zero reakcji. Po instalacji najnowszych sterowników (GPU i płyta) wszystko chodzi IDEALNIE!
Nie mam jakichkolwiek problemów, nawet ze spadkami płynności. Chodzi znacznie lepiej niż przed patchem.
 
Top Bottom