D'jinni - znalezione błędy/bugi

+
Hmm, nie wiem czy to bug, ale mam już trzeci raz taka sytuację i będę musiał wszystko przeinstalowywać. Robiłem korekty w pliku ze statystykami broni m0_weapons.lua , popełniłem błąd(zgubiony nawias, klamra, już nie pamiętam, ale coś naprawdę drobnego) i po przeładowaniu skryptów poleceniem "reload lua scripts" nastąpiło piękne uszkodzenie edytora, które objawia się tym, że nie mam poprawnego dostępu do przedmiotów wkładanych bohaterom do ekwipunku. Owszem, lista przedmiotów jest, ale okraszona dziwną czarną belka na całej długości, a przedmiotów nie da się przełożyć na lewą stronę. Wcześniej też przy drobnych błędach w skrypcie i przeładowaniu skryptów nastąpiły nieodwracalne uszkodzenia w edytorze lub interfejsie gry. Kończy się to ponowną instalacją.
 
Ehh...To, co mi wczoraj edytor zrobił, przechodzi ludzkie pojęcie.Rozstawiałem sobie ludzi po Podgrodziu ze spawnsetów. Już kończyłem, gdy nagle przy próbie zapisu, w Aurora Log pojawił się komunikat, że nie może zapisać, bo moduł nie istnieje. :dead: No to sprawdziłem przez Windows Explorer i rzeczywiście, go nie było. Tak jakby edytor wywalił mi MODUŁ. Tragedia. Dzięki Bogu, że zrobiłem sobie kopię zapasową, bo nie wiem, co bym zrobił, gdyby CAŁA praca poszła na marne. :wall:
 
A ja wczoraj zrobiłem sobie npc , wstawiłem i go nie ma.W aurora log pojawił się komunikat , że postać nie może się pojawić.Potem zrobiłem takiego samego npc , tylko pod inną nazwą i działał.Nie wiem dlaczego.No i różne tego typu problemy się pojawiają i z tego powodu co zrobienie npc muszę sprawdzać czy dobrze i czy w ogóle działa.I tylko tracę czas.
 
a ja zauważyłem taki dziwny błąd że jak zapiszę sobie jakiś plik obojętne co dlg. npc czy coś takiego i włącze go od razu to on jest pusty:D dopiero po wyłączeniu edytora i ponownym włączeniu go wszystko sie pojawia :)
 
1) D'jinni po pewnym czasie pracy traci umięjętność wczytywania ikon2) Nie zawsze reaguje(a raczej reaguje bardzo źle!) na zmiane nazwy pliku, tzn. zmieniam nazwę i niby jest ok, ale gdy uruchamiam ponownie moduł to jest stara nazwa i stare dane w pliku.3) Gdy mamy otworzony jakiś moduł(Game -> Play) i przez Tools -> Reload Current Module wczytamy inny, to przy jego wyłączaniu D'jinni pyta się, czy znowu otworzyć ten co mieliśmy poprzednio. Gdy klikam na tak, to niestety stary moduł się nie wczytuje.4) Gdy uruchamiamy ponownie moduł przez Tools -> Reload Current Module, i ten moduł ma nazwę(tą, którą dajemy w Module Properties), to wszystkie moduły mają jego nazwę.
 
Dzień dobry !!!!!!!Może ktoś mi pomoże . Zaczynam się bawić edytorem „D'jinni Editor”. Postępuje w nim według instrukcji i już na samym początku nic mi nie wychodzi. Może zacznę od początku Po kliknięciu na „MODULE” i wybraniu z menu NEW MODULE(.adv), wszystko działa „książkowo”, lecz po kliknięciu prawym przyciskiem myszki na AREAS w podmenu wyświetla mi się tylko „New Area” i nie mam pozostałych opcji jak na screenach. Następnie po wybraniu przedmiotowego New Area nie mam możliwości zapisania nowego modułu tylko ewentualnie mogę otworzyć któryś z istniejących ze ścieżki %\Data\Meshes\Location\G31\g 31.set wyświetla mi się następujący komunikat w oknie Aurora log o treści „ Invalid.set file.Cannot read TILE0/Model entry”. Nadmieniam, iż druga metoda podana w części „najczęściej zadawane pytania „tez nie odnosi rezultatu. Proszę o pomoc co mam zrobić żeby wszystko było OK. Podaję konfigurację sprzętową:AMD Athlon 64 X2 Dual Core Procesor 4400+2 GB RAMDirectX 9.0cKarta Graficzna GF9600GT sterownik nv4_diso.dll wersja 6.14.0011.7519 AngielskiKarta muzyczna SB Live Audio [E800] Sterownik ctaud2k.sys wersja 5.12.0001.0296System operacyjny Windows XP SP 3Antywirus Kaspersky Internet Security 7.0.0.125
 
Jak ja tak miałem to przeinstalowałem wiedzmina na inną partycję dysku i działało.Możesz też tak spróbować.Może również tobie to pomoże.
 
Nie , ja wtedy przeinstalowywałem z parycji systemowej na niesystemową , ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.
 
Ja mam problem z zapisywaniem modułów, nie mogę wybrać miejsca a gdy zapiszę w tym co jest wybrane mam błąd:Could not save file "c:\documents and settings\all users\dokumenty\the witcher\moj_modul.adv"
 
W nazwie moda nie może być "_" - podkreślnika. Kiedyś wczytałem taki mod z podkreślnikiem(zmieniłem nazwę poza D'jinnim) i nie mogłem go uruchomić, wyskakiwał komunikat, żebym najpierw zapisał moduł.
 
Kageru said:
W nazwie moda nie może być "_" - podkreślnika. Kiedyś wczytałem taki mod z podkreślnikiem(zmieniłem nazwę poza D'jinnim) i nie mogłem go uruchomić, wyskakiwał komunikat, żebym najpierw zapisał moduł.
Ja mam kilka modułów z "_" i działają bez problemu.
 
Po włączeniu edytora i pobawieniu sie w nim kilka mintut wywala komunikat z błędem i opcjami ie wysylaj itp. co zrobic?
 
DReJK said:
Po włączeniu edytora i pobawieniu sie w nim kilka mintut.
Te pobawienie miało pewnie taki skutek. Radzę przeczytać podręcznik. Są elementy Djinni, które niestety czasami reagują wywaleniem sie programu. Im dłużej pracujesz w Djinni, tym więcej wiesz kiedy może nastąpić wywalenie, ewentualnie które działania mogą do tego doprowadzić.Wersja 1.4 działa dużo bardziej stabilnie, ja pierwsze uruchomienie wywaliłem po minucie lub dwóch chyba (zdaje mi się przy działaniach na otwarty modelu 3D :D, ale to była jeszcze wersja 1.3). Na chwilę obecną trudno mi powiedzieć, które to działania powodują wysypanie się programu, bo nauczyłem się pewnych nawyków pracy chyba, i u mnie Djinii się nei wywala (czasami co najwyzej przy zamykaniu sypnie błędem). Kiedyś na pewno był problem przy dodawaniu ekwipunku do postaci i przy tworzeniu cutscen. Ale jak na razie nie zaważyłem tego w wersji 1.4
 
Witam.Mam mały problemik.Po zainstalowaniu edycji rozszerzonej edytor nie widzi modeli postaci.Co mam zrobić?
 
Top Bottom