Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Pozwolę sobie zacytować HED'a z GOL'a

GOL jak zwykle „pełna profeska”... co to za porównanie? Przecież to nie jest to samo miejsce!
 
GOL jak zwykle „pełna profeska”... co to za porównanie? Przecież to nie jest to samo miejsce!

To wypowiedź z jego fanpage na fb, ale ma on racje nie wiedzieć czemu wszyscy zamiast dobrej fabuły skupiają się na grafice i to jest absurd
 
Bo przed premierą nie ma się na czym innym skupić. Po wydaniu gry krzyczeć będą już prawdziwi pieniacze z urażoną godnością. Bo przecież nie trzeba było kupować.
 
To wypowiedź z jego fanpage na fb, ale ma on racje nie wiedzieć czemu wszyscy zamiast dobrej fabuły skupiają się na grafice i to jest absurd

Odpowiem Ci - bo VGX oraz SoD.

RED'zi (czy raczej ich dział marketingu) sam ten klimat nakręcił.
Teraz mają*.

*tak jak chcieli
 
Odpowiem Ci - bo VGX oraz SoD.
RED'zi (czy raczej ich dział marketingu) sam ten klimat nakręcił.
Teraz mają*.
Pytam ponownie: czym się obecna gra różni od SoD oprócz braku podpalania roślin Igni? I dlaczego twierdzisz, że mieliby nie pokazywać gry? Przecież właśnie tak wtedy wyglądała, ale optymalizacja zrobiła swoje. Nie mogę zrozumieć, dlaczego przyjmujesz tak zamkniętą postawę urażonego dziecka, któremu dali inne słodycze.
 
Odpowiem Ci - bo VGX oraz SoD.

RED'zi (czy raczej ich dział marketingu) sam ten klimat nakręcił.
Teraz mają*.

*tak jak chcieli

Pewnie celowo wywołali te kłótnie o dałngrejd żeby podgrzać i tak już gorącą atmosferę przed premierą :hmm: Stawiam oreny korony przeciwko orzechom, że gra naprawdę teraz wygląda tak
 
Odpowiem Ci - bo VGX oraz SoD.

RED'zi (czy raczej ich dział marketingu) sam ten klimat nakręcił.
Teraz mają*.

*tak jak chcieli

No ok rozumiem rozczarowanie, ale dla części tutaj nic oprócz tej nieszczęsnej grafiki nie interesuje, a przecież to RPG i dobry RPG potrafi się wybronić bez grafiki. Wielu też tutaj już wydało swój werdykt o grze "Crap", bo downgrade i co z tego że nie grali, ważne jest tylko to że gra nie wygląda jak na trailerze, który jak u wszystkich, jest upiększany. I to że grafika ich zawiodła wylewają pomyje na twórców
 
I tak ucierpią tylko Ci, którzy pograją na ultra czyli jakieś 2%?
Dla takiego typowego casuala jak ja, który i tak będzie grać na średnich nie robi to kompletnie żadnej różnicy szczerze.
A Ci, którzy wcześniej nie spełniali minimalnych może sobie pograją :)
 
@Cisek.107

Wiesz, tutaj nie bardzo chodzi o to czy sama gra będzie dobra czy też nie pod względem fabuły (zgaduję, że będzie świetna) ale o sam fakt jak RED'zi nas potraktowali. Dodatkowo na tle wizerunku jaki tworzyli.

Czuje się nieco tak jakby miły sąsiad, którego mijałem codziennie i który zawsze uśmiechał się mówiąc ciepło "dzień dobry", któregoś dnia bezceremonialnie opluł mnie w twarz.

Pozostaje ten niesmak.
 
Przeginacie pałę z tą grafiką ostro. Zawiedzione zaufanie, plucie w twarz, zniszczenie gry, destrukcja wizerunku firmy - wszyscy w domu? :facepalm:


Każdy chyba rozumie, że optymalizując grę trzeba pójść na pewne ustępstwa to raz, dwa, gra nadal wygląda świetnie, trzy, trailery rządzą się swoimi prawami i małe podkręcenie na potrzeby marketingu, jeżeli nastąpiło, nikogo nie powinno dziwić. I na koniec cztery - szczerze, jest w ogóle ktoś kto gra w Wiedźmina dla grafiki, nie fabuły? Bo mam wrażenie, że kamyczki i trawka nagle stały się najważniejsze pod słońcem i właściwie można by wyciąć cały kontent, kamyczki poprawić i 'wszyscy' byliby wniebowzięci.
 
Wszystko teraz zależy od optymalizacji. Jeżeli gra okaże się świetnie zoptymalizowana, i będzie działać płynnie na gorszych sprzętach, to wtedy nie ma o czym gadać. Jeżeli jednak okaże się że gra chodzi dobrze tylko na najmocniejszych sprzętach, to wtedy według mnie, można do woli wytykać Redom to pogorszenie grafiki względem pierwszych trailerów ;)
 
Przesadzacie. Mówicie, że REDzi Was oszukali, a to bzdura. Jak to @Rustine powiedział - gra wtedy tak wyglądała, ale optymalizacja zrobiła swoje. Pogorszono niektóre elementy dla płynniejszego i lepszego gameplaya (który jest ważniejszy od grafiki w tego typu grach). Nowe zdjęcia i materiały pokazują, jak gra wygląda, więc dalej wiecie, co kupujecie. Nie rozumiem tej całej spiny. To nie jest tak, że obiecują cuda na kiju, a kiedy kupujecie grę i ją odpalacie to nagle się okazuje, że to wszystko można między bajki włożyć.

Mimo wszystko IMO gra wygląda bardzo dobrze. Po prostu jest inny styl graficzny i kilka mniej znaczących elementów pogorszono.

Zastanawia mnie tylko czy ktokolwiek z tych płaczących osób byłby w stanie odpalić grę na takiej grafice jak z VGX :>
 
Przesadzacie. Mówicie, że REDzi Was oszukali, a to bzdura.

Jeśli nazwać bzdurą fakt że reklamowali "In game, bla, bla, bla" grę ponad rok temu, następnie przywalili świetnym SoD trailerem, który miał rzekomo pokazywać "obecny stan gry, bez większych obróbek", a gra była już "gotowa", obsuwy miały na celu jedynie "poprawienie błędów", kręcąc przy okazji olbrzymi hype na produkt, jak w przypadku Ubi i ich Psów... to fakt, jest to bzdura.

Zastanawia mnie tylko czy ktokolwiek z tych płaczących osób byłby w stanie odpalić grę na takiej grafice jak z VGX :>

Ciekawi mnie ilu tych obrońców jest w stanie odpalić grę choćby na średnich? Więc może wytnijmy ultra? Albo jeszcze lepiej, potnijmy grę tak by działała na... tu niech każdy wpisze sobie sam co chce.
 
Jeśli nazwać bzdurą fakt że reklamowali "In game, bla, bla, bla" grę ponad rok temu, następnie przywalili świetnym SoD trailerem, który miał rzekomo pokazywać "obecny stan gry, bez większych obróbek"
A czym się różni SoD od obecnej gry poza brakiem podpalania roślin Igni?
 
Trawa to paliła się w grach z serii Far Cry (w dwójce i bodajże trójce).

Tutaj (w Wiedźminie 3) ogień na moment się "osadza", a naprawdę pali tylko wybuchające beczki.
Ale i tak (w tym przypadku) nie jest źle.
 
A czym się różni SoD od obecnej gry poza brakiem podpalania roślin Igni?



Trochę się jednak różni. Gra nadal bardzo mi się podoba, jednak trudno dyskutować z takimi faktami. Oba powyższe przykłady trudno sklasyfikować jako tylko i wyłącznie "zmianę koncepcji artystycznej". Może i za duży "antyhajp" się rozkręcił z powodu grafiki, i faktycznie, REDzi teraz pokazują jak gra wygląda w rzeczywistości, więc nie ma mowy o kłamstwie i nakłanianiu do kupowania.
Jednak ludzie mają prawo potępiać takie a nie inne zmiany. Rozumiem także powód tych zmian, jednak i ich nie pochwalam, gdyż wolałbym dostać grę z większą możliwością dostosowania grafiki do faktycznej mocy komputerów (patrz pierwszy Crysis). Choćby po to, by za parę lat nadal jarać się oprawą. A do tej akurat gry na pewno będę wracał po latach.
 
Last edited:
Top Bottom