Wiedźmin 3 - grafika

+
@post80

Jeśli dobrze cię zrozumiałem na poprzedniej stronie napisałeś że zastanawiasz się nad kupnem gry ze względu na grafikę. Więc no cóż nie jesteś jedyny z taką decyzją - dla mnie to równoznaczne z tym, że takim ludziom NIE zależy zagrać w tą grę. Ale to moje wrażenie :p.

Jak komuś, kto musi posiadać sprzęt za 4k/5k zł ma nie zależeć na grafice? Wszystko właściwie rozbija się o jakość W3 na PC względem wymagań:

1. Konsola za ~1,5k zł - ustawienia High;
2. Blaszak za ~5k zł - ustawienia High;

Właściwie powtarzam co już napisali inni, ale jak można takie coś zignorować?
 
Poziom grafiki osiągnął już poziom praktycznie fotorealistyczny.
To jest tekst nawet starszy niż prognozy upadku grania na pc. Nie zliczę, ile razy go widziałem podczas czytania wrażeń i recenzji z gier. W papierowych pismach oczywiście, bo o internecie jeszcze za bardzo nie słyszano, a już stwierdzano, że grafika w grach jest prawie fotorealistyczna i lepszej nie potrzeba. Ba, nawet sobie nie wyobrażano, że może być lepsza. Dlatego też prosiłbym ograniczyć do minimum takie stwierdzenia.
 
Imo dobry filmik udk


i cos z unity

Po materiałach widać ze widzmin nie celuje w fotorealizm
 
Jednak najbardziej boli, że Redzi milczą. @Marcin Momot mógłbyś choć napisać co z tymi dawnymi efektami od Nvidii. Wszak bardzo chwaliliście się dawniej wykorzystaniem różnych efektów i nagle bum, i nie ma ich w wersji PC. Pytanie brzmi dlaczego? Zostawiliście tylko włosy i sierść?

Nie tylko hair i fur. Destruction, cloth, PhysX też się znajdzie;)
 
I dobrze, dla mnie ostatnią rzeczą jaką chce w grach to fotorealizm. Zaginięciu ethana cartera najbliżej do fotorealizmu ze wszystkich gier, ale co z tego skoro dla mnie gra wygląda nudno, zwyczajnie, nijako, codziennie mam podobny obrazek gdy wychodze na zewnątrz albo patrze za okno.


Nie tylko hair i fur. Destruction, cloth, PhysX też się znajdzie

Marcin a macie jakieś ficzery pod ultra które będą poprawiać otoczenie gry, przede wszystkim te zalesione miejsca? Bo te efekty co podałeś oprócz tego że dają mocno po sprzęcie różnicy wielkiej nie robią według mnie. Zwierzęta, postacie, budynki - to wszystko gdzie wasi artyści mogą się wykazać wygląda rewelacyjnie, gorzej niestety jest z miejscami gdzie już macie mniejszy wpływ, a pałeczke przejmuje silnik.
 
Last edited:
I dobrze, dla mnie ostatnią rzeczą jaką chce w grach to fotorealizm. Zaginięciu ethana cartera najbliżej do fotorealizmu ze wszystkich gier, ale co z tego skoro dla mnie gra wygląda nudno, zwyczajnie, nijako, codziennie mam podobny obrazek gdy wychodze na zewnątrz albo patrze za okno.

fotorealizm to tylko sposób w jaki swiat jest renderowany. A to czy świat jest ciekawy czy nudny to nie ma zwiazku z grafiką. Grafika może być fotorealstycna ale świat moze byc całkowicie bajeczny
 
@ Panie Marcinie Momot
Czy grając na konsoli PS4/Xbox One będę mógł powyłączać sobie te wszystkie ułatwienia jak :
paski życia potworów, wyłączenie minimapki, czy rekomendowanych mikstur i innych prowadzących za rączkę rzeczy w którą stronę mam iść i co zrobić by nie przegrać? Podobnie jest z oznaczeniem potworów słabe/średnie trudne do ubicia na aktualnym lvl postaci ?

Czy teselacja pojawi się na PCtach?

Czy te wszystkie rzeczy na konsolach mogę powyłączać jak w wersji na PCty?
Dla mnie jest to bardzo ważna sprawa i prosiłbym o odpowiedź.
 

Guest 3669645

Guest
Nie tylko hair i fur. Destruction, cloth, PhysX też się znajdzie;)
A co z efektem wolumetrycznych chmur? Nadal np. podczas burzy będą się w czasie rzeczywistym przemieszczać, zmieniać kolor, kłębić itd.? To znaczy wolumetryczne być nie muszą, byleby to wyglądało ładnie :p
 
Nadal np. podczas burzy będą się w czasie rzeczywistym przemieszczać, zmieniać kolor, kłębić itd.?

Nie wiem czy w GTA są wolumetryczne czy nie, ale u licha, są świetne. Robią wszystko to o czym wspominasz. Dodanie jakiegoś ficzera, który może i wygląda fajnie, ale zżera relatywnie sporo zasobów to jest jakieś rozwiązanie, nie przeczę. Są jednak deweloperzy, którzy potrafią uzyskać równie dobre, bądź lepsze rezultaty bez korzystania nadmiernie obciążających sprzęt zabawek, choć pewnie wymaga to więcej pracy i talentu.
 

Guest 3669645

Guest
GTA V bez takich bajerów sobie bajecznie poradziło.
To dobrze. Chmury 3D mogę tedy uznać za zbędny ficzer, ale nadal jestem ciekaw, jak będzie wyglądała sekwencja zbierania się chmur burzowych i innych tego typu. Na razie w W3 obłoki wyglądają ładnie, może niekiedy trochę płasko, ale nie kłuje to w oczy.

---------- Zaktualizowano 14:25 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=vAOx5OSOwy8

Faktycznie ładnie to wygląda. Chmury w GTA V są osobnym bytem od skyboxu, ale widać, że nie są całkiem trójwymiarowe. Mimo to efekt jest taki sam jakby były wolumetryczne. Ciekawe czy tak samo to jest rozwiązane w W3, czy chmury są płaskimi obrazkami "przylepionymi" do nieba.
 
To dobrze. Chmury 3D mogę tedy uznać za zbędny ficzer, ale nadal jestem ciekaw, jak będzie wyglądała sekwencja zbierania się chmur burzowych i innych tego typu. Na razie w W3 obłoki wyglądają ładnie, może niekiedy trochę płasko, ale nie kłuje to w oczy.

Z tego co pamiętam, o ile dobrze pamiętam :p To W3 ma mieć swój jakiś system odnośnie chmur nie wolumetrycznych..Skybox czy coś takiego.
 
To dobrze. Chmury 3D mogę tedy uznać za zbędny ficzer, ale nadal jestem ciekaw, jak będzie wyglądała sekwencja zbierania się chmur burzowych i innych tego typu. Na razie w W3 obłoki wyglądają ładnie, może niekiedy trochę płasko, ale nie kłuje to w oczy.

Przydałoby się żeby wystartowały jakieś dzienniki developerskie. System pogodowy/alchemia/crafting/system walki/rozwój postaci/żyjący świat/ itd itp możliwości na fajny materiał jest mnóstwo, póki co jak nie było tak nie ma fajnego dziennika. :/
 
Top Bottom