Wiedźmin 3 - grafika

+
Downgrade w jakimś tam stopniu będzie, ale do czasu premiery nie można określić jego stopnia.
Trzeba by było zestawić materiały na tym samym poziomie detali, a to nie możliwe bo SoD szedł pewno na maxie a materiał z PAX na high więc ten tego ... downgrade może być ale nie taki straszny jak to niektórzy malują.

Raczej nie zanosi się na aferę przynajmniej w wersji PC, jeżeli ultra jeszcze się robi.
Poza tym draw distance i tak wygląda na o niebo lepszy w Wiedźmin 3 niż w dwójce nie wspominając o chamskim poop-in który masakrował edycję rozszerzoną dwójki, a w trzeciej części już został mocno ograniczony.

Ponadto jak już część tak się czepia, to pomyślcie racjonalnie, przecież w trójce mamy o wiele bardziej złożoną fizykę niż w poprzedniku to przecież też podchodzi pod aspekt grafiki jak i usprawnione animacje i cykl dobowy to wszystko kosztuje.
Niestety część myśli tylko "teksturami i trawą" a zapomina o całokształcie.
 
Last edited:
Wracając do tematu trawiastego, na SODzie trawa jest taka sama jak teraz.

Miała tylko dużo większą rozdzielczość/szczegółowość, istniało dużo więcej jej typów, nie zachowywała się jak narysowana na kartonie makieta oraz była dużo gęściej "zasiana", przez co pojedyncze kępki nie rzucały się tak w oczy. Zmiany niby małe, odbiór zaburzają jednak potężnie.
 
Miała tylko dużo większą rozdzielczość/szczegółowość, istniało dużo więcej jej typów, nie zachowywała się jak narysowana na kartonie makieta oraz była dużo gęściej "zasiana", przez co pojedyncze kępki nie rzucały się tak w oczy. Zmiany niby małe, odbiór zaburzają jednak potężnie.

Zależy od miejsca ;) Na Skellige klimat jest raczej mroźny, więc nie dziwi mała jej ilość. Tak naprawdę ciężko cokolwiek ocenić, patrząc na gameplay 35minutowy, gra wyglądała bardzo ładnie a i trawa była spoko. Poczekamy zobaczymy, może zrobią całe Dev Diary nt.trawy :D
 
Miała tylko dużo większą rozdzielczość/szczegółowość, istniało dużo więcej jej typów, nie zachowywała się jak narysowana na kartonie makieta oraz była dużo gęściej "zasiana", przez co pojedyncze kępki nie rzucały się tak w oczy. Zmiany niby małe, odbiór zaburzają jednak potężnie.

Jedynie jej bujność stanowi różnice, pozostałe z wymienionych przez ciebie rzeczy można skreślić. Szczególnie te z rozdzielczością i szczegółowością, oraz jej zachowaniem - jak doszedłeś tego ostatniego, nie mam pojęcia, wziąwszy pod uwagę że trailer to głównie migawki.
Jakiś czas temu wrzucałem tu screeny z SoD wskazujące tak samo "beznadziejną" trawę, jaka jest na nowych gameplayach.
Zresztą jej wygląd sięgał też starszych materiałów, czego dowodem były inne, też wrzucone tutaj materiały.
 
Takie z Reddita porównanie tego co widzieliśmy ostatnio, z tym co widzieliśmy dawno temu.


Ślepiście?

Mam nadzieje ze to będzie max wyciągnięte z tych PSEUDO next-genów ;-)

A na Pc mogli by dać ludziom opcje (jeśli to technicznie możliwe nie znam się ) jeśli kogoś stać na sprzęt 4way SLI lub też na inne cudeńka to czemu nie zrobić nawey wiecej jak ULTRA np UBER ^^ a coooo hehe

Serio te ostatnie dwa obrazki (porównania) mnie przerażają... oby to tylko tak na xboxie ;D
 
Last edited:
Tylko dlatego, że nie widać trawy, FOV jest mega zawężony , a drzewa w tle maskują kulejący LOD, że o zbyt jasnej ciemności tego zmierzchu/poranka/nocy nie wspomnę.

Z czym do ludzi?
A to wszystko żeby osiągnąć kinowy efekt w 30 fpsach! :D
 
Mnie przeraża, że ta fryzura postaci "Na Gracjana Roztockiego" będzie ostatnim krzykiem mody w grze. Chyba na każdym gameplayu są ludki z tym grzybopodobnym czymś na głowie. Czy w DLC będzie możliwość zrobienia czegoś takiego Geraltowi? :sad:
 
Mnie przeraża, że ta fryzura postaci "Na Gracjana Roztockiego" będzie ostatnim krzykiem mody w grze. Chyba na każdym gameplayu są ludki z tym grzybopodobnym czymś na głowie. Czy w DLC będzie możliwość zrobienia czegoś takiego Geraltowi? :sad:

Typowa fryzura z tamtych czasów. Jak się nie należało do elit, to fryzura często ograniczała się do przycięcia włosów do czapki/kapelusza/hełmu. Praktyczność ponad wszystko. Stąd popularność Gracjanów i inszych Antonów.
 
Last edited:
Jedynie jej bujność stanowi różnice, pozostałe z wymienionych przez ciebie rzeczy można skreślić. Szczególnie te z rozdzielczością i szczegółowością, oraz jej zachowaniem - jak doszedłeś tego ostatniego, nie mam pojęcia, wziąwszy pod uwagę że trailer to głównie migawki.
Jakiś czas temu wrzucałem tu screeny z SoD wskazujące tak samo "beznadziejną" trawę, jaka jest na nowych gameplayach.
Zresztą jej wygląd sięgał też starszych materiałów, czego dowodem były inne, też wrzucone tutaj materiały.
Hmm z zachowaniem może faktycznie się zagalopowałem, chociaż nawet oglądając urywki nie widać nigdzie takich śmiesznych efektów jak na początku nagrania z PAX (http://files.tinypic.pl/i/00643/ofwpo6ecmv7j.jpg). Natomiast różnice w rozdzielczości, szczegółowości i zmniejszenie typów traw są naprawdę łatwe w odnalezieniu:
Ujęcia w zasadzie w tym samym miejscu. Ja wiem, że kompresja (choć obydwa nagrania są kompresowane), kąt kamery i w ogóle kolorystyka, ale naprawdę nie trzeba detektywa, by stwierdzić, że po prostu na drugim obrazku jest jedna, taka sama, średniej jakości trawka, podczas gdy na pierwszym sytuacja jest zgoła inna.
 
Last edited:
Poza tym draw distance i tak wygląda na o niebo lepszy w Wiedźmin 3 niż w dwójce nie wspominając o chamskim poop-in który masakrował edycję rozszerzoną dwójki, a w trzeciej części już został mocno ograniczony.
Nie wiadomo czy został ograniczony. Najgorzej to wyglądało w scenach novigradzkich, a od tamtego czasu nic z miasta pokazane nie było. Z jakiegoś powodu okolice zurbanizowane znacznie się pod względem technicznym różniły od dziczy. To w Novigradzie i jego otoczeniu najbardziej raziły cienie pojawiające się metr od Geralta. Okoliczności przyrody, które widzimy obecnie, mało co się różnią od ówczesnych.
 
Czekam na kolejny pokaz jakiejś większej mieściny. Chcę wiedzieć jak to wygląda, jak się mają NPCe i ich ilość, jak się ma pop-in. Nie musi to być Novigrad, może być Oxenfruit albo chociaż ta warownia na Ziemiach Niczyich. Na razie REDzi uparcie pokazują nam tylko fragmenty z najbardziej "pustych" miejsc na mapie. Same pola i lasy, budynki można policzyć na palcach jednej ręki.

Może zostawiają najlepsze na koniec promocji? Hm. Oby w tym nadchodzącym dzienniku pokazano trochę więcej tego świata.
 
Czekam na kolejny pokaz jakiejś większej mieściny..
Ja również, choć mam wielką nadzieję, że nie w formie gameplayów. Ja już nie chcę gameplayòw, chcę dzienników, fajnych, krótkich prezentacji cyklu dobowego, dynamicznej pogody i tak zachwalanego przez REDów i dziennikarzy żyjącego świata. Innymi słowy - chcę konkretów. Jakieś by się w końcu przydały, do premiery przecież dwa miesiące.
 
Downgrade w jakimś tam stopniu będzie
Jak to będzie, jak już był.
Nie bardzo rozumiem ten żart...
Może nie śledzisz poczynań Ubisoftu, oni tak usprawiedliwiali swoją marną optymalizację.
Mnie przeraża, że ta fryzura postaci "Na Gracjana Roztockiego" będzie ostatnim krzykiem mody w grze. Chyba na każdym gameplayu są ludki z tym grzybopodobnym czymś na głowie.
No co zrobisz ? :) W XVII wieku jeszcze tak śmigali:
View attachment 11322
 

Attachments

  • Portrettrumiennystanislawawoyszy.jpg
    Portrettrumiennystanislawawoyszy.jpg
    14.3 KB · Views: 36
Jak to będzie, jak już był.
Napisałem że będzie bo jeszcze nie wiemy co za sobą pociągnie downgrade, może mniej NPC, a może cykl dobowy bardziej uproszczony więc ... będzie, a może już minął. Dla mnie i tak gra wygląda dobrze, a zapewne na maxa będzie lepszy poziom niż DA:I
 
Last edited:
Top Bottom