Wiedźmin 3 - grafika

+
Kiedyś była mowa o dwóch kartach Titan, więc najbardziej trzymałbym się tej wersji co do początkowego testowania Wiedźmina 3 zanim zaczął się downgrade.
To już bardziej napawa optymizmem niż jakiś super serwer.
Poza tym muszę trochę poczytać w internecie o takich serwerach bo mnie to zaciekawiło.
 
To już bardziej napawa optymizmem niż jakiś super serwer.
Poza tym muszę trochę poczytać w internecie o takich serwerach bo mnie to zaciekawiło.
Nie wierz we wszystko co tu przeczytasz. Komputery serwerowe nie służą ani do devolopingu ani do grania.
 
Zabawne jest, że są ludzie typu nie wiem ale się wypowiem i potem wychodzą takie bajko pisarskie treści :D
@gregmastergruda no za 2500zł? coś za tanio, sama 770tka 1100 zł kosztuje,
A podaje konkretny model bo w wywiadzie dla gemezilli powiedzieli ze na 280x/770 może chodzić na wysokich ale jeszcze nie wiedzą a ty mówiłeś o wysokich więc nic tańszego nie wchodzi w gre
Tak czy inaczej za 2500 zł nie wyrobisz się jak byś chciał składać całego czy to teraz czy w lutym :)
 
Last edited:
Dokladnie ! duzo ludzi nakrecilo akcje jakby nie wiem co to bylo
Piec Titanow, Radeon za 1500 zl plus Geforce 770 do fizyki :/
Zakladam ze zwykly komp za 2.500 zl (gora) jak ktos go zlozy z glowa odpali wieska na full detal
@kaczor112
Dlaczego podajesz konkretny model karty ? nikt nie podal wymagan no i gra wychodzi w lutym 2015 roku
Nie bedzie w lutum ta karta kosztowac tyle ;)
 
Last edited:
Dokladnie ! duzo ludzi nakrecilo akcje jakby nie wiem co to bylo
Piec Titanow, Radeon za 1500 zl plus Geforce 770 do fizyki :/
Zakladam ze zwykly komp za 2.500 zl (gora) jak ktos go zlozy z glowa odpali wieska na full detal
@kaczor112
Dlaczego podajesz konkretny model karty ? nikt nie podal wymagan no i gra wychodzi w lutym 2015 roku
Nie bedzie w lutum ta karta kosztowac tyle ;)
2500zł? :rly?: To sobie podlicz może realnie, bo trochę źle liczysz :p
- GTX 770 - 1100zł
- i5 z możliwością OC - 800zł
- Dobra płyta główna do OC - 350zł
- 8GB RAM - 300zł
- Dobry zasilacz żeby to udźwignął - 250zł
Już wychodzi 2800zł, a do tego jeszcze dysk HDD - 200zł, przydałby się i dysk SSD - 300zł i obudowa - 200zł. + przydałoby się jakieś chłodzenie lepsze, więc kolejne 150zł.
Razem masz już ~3600zł
 
Nie wiem gdzie to zamieścić. Tak zastanawiam się nad pracą kamery. Jest ona niby "inteligentna", tylko, że jak oglądam ostatni gameplay z wilkołakiem to kiedy Geralt - taki malutki ludzik na ekranie walczy z wilkołakiem rownie malutkim to kamera skręca żeby pokazać nam, że za nami "zrespił" się wilk, jakieś 10 metrów za nami, a nie pokazuje nam jak rzucamy petardą w wilkołaka 1 metr przed nami i kiedy dostaniemy w twarz z jego ręki - co się na gameplay'u stało. Nie chcę takiej kamery - wolę sam sobie zdecydować co chcę zobaczyć, czy wilka 10 metrów za mną czy wilkołaka który właśnie mnie okłada po twarzy.

Tak samo kamera przy eksploracji - to miała być bardziej osobista i tak dalej - na każdym obrazku z gry widzimy Geralta bardzo blisko, zza pleców, obok niego, albo od kolan w górę, a tu na gameplay'u mamy Geralta nie całego, nawet trawę po której kroczy widać, wolałbym tą starą kamerę którą widać choćby tutaj, bardziej osobistą. 0:38 sekunda -

albo tutaj:
 
Last edited:
Co do grafiki, jakby ktoś nie wiedział to materiał wyżej od nVidii według mnie jest już nieaktualny, bo na GC został zaprezentowany nowszy. Nie sądzę, by aktualne były obydwa, gdyż na nowszym jest kilka rzeczy ze starszego plus kilka nowych. Tutaj link, od 2:51:00 się zaczyna(był w temacie o potworach i muzyce, ale tutaj też pasuje):
http://www.twitch.tv/taketv/b/558967148
Wszystko cudnie wygląda, tylko mnie lekko niepokoi skin rendering, do tej pory np w AC, które ma wsparcie od nVidii, wyglądała ona trochę gumiasto poprzez tłusty połysk, tutaj też idzie w tym kierunku, co widać nawet na mordzie Geralta w tej prezentacji. W W2 skóra wyglądała fajnie, nie błyszczała się zbytnio, do tego tekstura pełna krosteczek, pieprzyków, zaczerwień nadawała jej bardzo realny wygląd. Nie skarżę się, bo to by było głupie, ale chciałbym, by się twarze nie świeciły. Ale włosy też w AC były okropne, a w W3 wyglądają świetnie i matowo, więc i ze skórą zapewne będzie super.
@fanktoy wiedziałem, że coś takiego napiszesz, a nie przyszło mi go głowy, żeby napisać, że nie odnoszę się do Twojego postu, tylko do filmiku w nim. :p Może ktoś go nie widział i pomyśli, że jest aktualny.
 
Last edited:
Ja chciałem zwrócić uwagę na kamerę i jej ustawienie, pokazałem jak było kiedyś, (a było lepiej) oczywiste, że film musi być nie aktualny bo jest z przed pół roku :).
 
Ok, znaleziony prze zemnie a także prze @Takethislif3 oraz @''-''MOORWEN''-''

The Witcher 3: Wild Hunt - 35min gameplay demo
Gameplay w na prawdę Bardzo dobrej jakości od Novigradu :D
(kurcze kilka sekund szybciej... w linkach umieścił kolega)

----------

Ed. Grafika prześliczna w stosunku do materiałów, które do tej pory mieliśmy.... Jedyny problem, to to, że mi się przycina przy wyższej rozdzielczości :(
Czy można coś z tym zrobić? Kiedyś cały filmik mógł się załadować i można było spokojnie obejrzeć, teraz ładuje się po kawałku... :/
 
Last edited:

Guest 2686910

Guest
Ok, wszystko fajnie, gameplay miodny, ale.. Ten pop-in i framerate... Co by nie mówić, nie wygląda to dobrze. Przyda się tych dodatkowych kilka miesięcy, oj przyda.
 

Guest 2686910

Guest
To tylko na jutubie:) tak tnie na nieskompresowanej wersji nie ma takiego framedropu.
Ha. Zobaczymy, ściągam właśnie. Ale chyba sobie jeszcze pościągam, bo mam jakieś 100 kb/s, przy łączu 50 mbit/s.
 
Mi teraz torrent ciągnie prawie 700kb/s :) Szkoda, że pewnie będę musiał to jakoś skompresować (heh), żebym był w stanie to płynnie obejrzeć.
 
Ja pobieram z yt, a dopiero potem na spokojnie obejrze. Az sie doczekac nie moge, a jeszcze troche zejdzie mi z tym pobieraniem ;/
 
Gameplay oczywiście miażdży, ale jeśli miałbym się do przyczepić do kwestii graficznych to chciałbym by Redzi dopracowali animację biegu Geralta. Jak biegnie sprintem i truchtem, zarówno jak Gerlat zbiega z wzniesienia oraz jak biegnie pod górę można to jeszcze dopracować by płynniej wyglądało. Ale już jazda konna i pływanie wygląda świetnie. No i reakcję postaci, zwierząt jak Geralt na nie wbiega można też dopracować. To wszystko drobnostki, które jednak można poprawić. Fajnie, że rośliny się uginają jak Gerlat przez nie biegnie.
 
Framedropy na wersji nieskompresowanej również są i to znaczne. Ale jak to mówi Ubi, you can upgrade :D Nie no REDzi wiedzieli co robią, przesuwając premierę.
 
Framedropy na wersji nieskompresowanej również są i to znaczne. Ale jak to mówi Ubi, you can upgrade :D Nie no REDzi wiedzieli co robią, przesuwając premierę.
O dziwo u mnie nic nie tnie , a jestem strasznie wyczulony na takie sprawy :0


Edit: Nie no żartuje :p widać te spadki aczkolwiek tylko podczas jazdy konnej, śmiem twierdzić że zawansowany fur żre jeszcze bardziej niż tressfx w Tomb Raider a tam po wyłączeniu tressfx był boost 30+ fps więc aż tak bym się nie martwił.
 
Last edited:
Top Bottom