Wiedźmin 3: recenzje [SPOILERY]

+
Zwłaszcza na "geniusza" piszącego coś o "ciągłym wywalaniu do pulpitu" i questach pobocznych będących "zapychaczami".

Skyrim do tej pory z masą patchy (oficjalnych i nie) w Legendary Edition potrafi mi wywalić do pulpitu. I jak nazwiesz questy, z których każdy brzmi "Zanieś przedmiot X osobie o imieniu Y" (ja tutaj nie żartuję, schemat masy questów tak wygląda), skoro nie są to "zapychacze". Nie mówię, że Skyrim to zła gra. Spędziłem przy niej ponad 300 godzin. Ale na pewno nie jest warta tej podjary, jaką jest otaczana.
 
Skyrim do tej pory z masą patchy (oficjalnych i nie) w Legendary Edition potrafi mi wywalić do pulpitu. I jak nazwiesz questy, z których każdy brzmi "Zanieś przedmiot X osobie o imieniu Y" (ja tutaj nie żartuję, schemat masy questów tak wygląda), skoro nie są to "zapychacze". Nie mówię, że Skyrim to zła gra. Spędziłem przy niej ponad 300 godzin. Ale na pewno nie jest warta tej podjary, jaką jest otaczana.
A W3 jest warty podjary? NIE, tymbardziej, że nikt w nią jeszcze nie grał (pomijam ludzi, którzy zarabiają pieniądze na pisaniu o grach)
 
Panowie REDzi!
Te kilka lat ciężkiej pracy, nerwów i oczekiwań ze strony graczy widocznie się opłaciło.
Dlatego z tego miejsca chciałbym Wam podziękować za prawdopodobnie jedną z najlepszych gier w jaką przyjdzie mi zagrać w życiu. I życzę Wam zasłużonego, długiego odpoczynku.
Niech Was Wielka Melitele błogosławi!
 
Skyrim do tej pory z masą patchy (oficjalnych i nie) w Legendary Edition potrafi mi wywalić do pulpitu. I jak nazwiesz questy, z których każdy brzmi "Zanieś przedmiot X osobie o imieniu Y" (ja tutaj nie żartuję, schemat masy questów tak wygląda), skoro nie są to "zapychacze". Nie mówię, że Skyrim to zła gra. Spędziłem przy niej ponad 300 godzin. Ale na pewno nie jest warta tej podjary, jaką jest otaczana.

Taa i po 30 zwiedzonych jaskiniach każda kolejna wygląda tak samo :) Nie bierzecie pod uwagę jednej istotnej rzeczy: skali. Gra jest ogromna, więc i o takie powtórzenia łatwiej. Zwłaszcza kiedy mówimy o questach generowanych losowo, które miały być takim dodatkowym smaczkiem wydłużającym rozgrywkę a wyszło tak jak piszesz. Mimo to uważam, że było naprawdę wiele świetnych side questów. Zadania dla gildii trzymały poziom (choć przyznam, że nie były aż tak dobre jak w Oblivionie), podobnie te dla Daedr, do tego wątki związane z konkretnymi lokacjami. Na dobrą sprawę questy w grach RPG to zawsze będzie "przynieś, zanieś, zabij". Liczy się odpowiednie tło fabularne i sposób w jaki się to przedstawi.
Co do wywalania do pulpitu ok, mogłeś mieć z tym problem. Mimo to nie jest to "problem globalny". Ja miałem z tą grą najmniej problemów technicznych ze wszystkich wszystkich TESów i Falloutów od Bethesdy.
 
W wiedorecenzji od TVgry.pl w 10 minucie jest napisane w czynnościach jako drugie
"Porozmawiaj z Rochem"
Chyba to oczywiste że on będzie ale teraz to jest potwierdzone :D
 
Last edited:
@wDresiePoLesie

Biorąc pod uwagę, że od VanOrda dostała maksymalną notę - IMO jest. Ale to tylko moje zdanie.

@koczkodan

Tak. Niektóre questy miały potencjał, ale gdzieś się zapodziała ta płynność rozgrywki. Wątek gildii złodziei mi się w ogóle nie podobał. Jakieś składanie przysiąg Nocnicy itd. W Oblivionie dokonywaliśmy największego włamania w historii (i był to jeden z najlepszych questów złodziejskich, jakie uświadczyłem w RPG, jeśli nie najlepszy). Za to w Mrocznym Bractwie mamy zamach na cesarza, ale pozostawia on ogromny niedosyt. I zgodzę się, ciężko zrobić dobrego questa do RPG, który nie jest fedexem, a jednocześnie nie ucieka za bardzo w stronę gry przygodowej. Jeśli chodzi o skalę Skyrima - moim zdaniem kolejny błąd. Upchnęli masę malutkich miast, które ledwo można tak nazwać (w niektórych przypadkach mógłby funkcjonować termin "twierdza"). Kierunek "ilość>jakość".
 
Skyrim do tej pory z masą patchy (oficjalnych i nie) w Legendary Edition potrafi mi wywalić do pulpitu. I jak nazwiesz questy, z których każdy brzmi "Zanieś przedmiot X osobie o imieniu Y" (ja tutaj nie żartuję, schemat masy questów tak wygląda), skoro nie są to "zapychacze". Nie mówię, że Skyrim to zła gra. Spędziłem przy niej ponad 300 godzin. Ale na pewno nie jest warta tej podjary, jaką jest otaczana.


Ale ta gra była niesamowicie grywalna i to dla każdego, nawet dla ludzi którzy nigdy nie grali w RPGi zakochiwali się w tej grze. Po prostu sprawiała radochę i dużo możliwości sposobu grania. Trudno wymienić grą o podobnej skali w tamtej generacji konsol dlatego uważam, że te wysokie oceny Skyrima nie są przesadzone i są uzasadnione pomimo jakichś tam wad. Dodam, że to był rok 2011, na pewno troszkę inne standardy są obecnie bo mamy nową generację. Póki co Wiedźmin 3 jak na taką dość młodą markę ma fajne oceny ale myślę, że to nie jest jeszcze opus magnum Redów. A co do Metacritica, pewnie wyjdzie za rok - dwa kolejny TES i znowu wszystko pozamiata, bo co marka to marka.
 
http://www.gamesradar.com/witcher-3-wild-hunt-review/opm/

"The Witcher 3: Wild Hunt is a surprising failure as an open-world video game, but within its beautifully lit world of monsters lies a much more traditional story-driven RPG of immense quality."

Kolejna ósemka. Nie było chyba jeszcze tu tej recki. Nie ma na pierwszej stronie :)

Ogólnie nie polecam ani GOLa, ani CDAction. 10/10 dla Skyrima (ja bym dał 7/10), 9/10 dla Unity, 8,5/10 dla Risena 3? Pozdro 600 z takim ocenianiem.

Czekam głównie na opinię GRACZY, czyli was, znajomych i innych z całego świata - bo to właśnie opinia graczy się liczy, a nie jakieś widzimisię "ekspertów". Jeśli średnia na MC od graczy przebiję próg 8,5/10 to Redzi będą mogli imprezować z radością przez tydzień, bo rzadko kiedy jakakolwiek gra ma więcej niż 8,5 tam.

NIE OGLĄDAĆ RECENZJI TVGRY - masa spoilerów podobno. Ja wyłączyłem po pierwszych 20 sekundach jak zobaczyłem walkę z jednym potworem...
 
Last edited:
Póki co Wiedźmin 3 jak na taką dość młodą markę ma fajne oceny ale myślę, że to nie jest jeszcze opus magnum Redów.

Statystyki z metacritic:
5x 10/10 (dodaj do tego jeszcze co najmniej dwie - tego niemieckiego serwisu i filmwebu)
14x 9/10 (z czego mniej więcej połowa to powyżej 9.5)
4x8/10
8/10 to najniższa z ponad 23 recenzji ocena. Ograna została tylko jedna wersja, która na dodatek jest średnia pod względem technicznym.
 
bo co marka to marka.

Aha.. czyli jak marka jest rozpoznawalna to developer nie musi się przykładać do takich rzeczy jak fabuła.. questy.. kreacja postaci.. Akurat te elementy mogą być dobre bez względu na generację, a w przypadku Skyrima pozostawiały sporo do życzenia.
 
Last edited:
A no i nie zakładajcie z góry, że na PC będzie tylko lepiej. Nie wiadomo jak ocenią sterowanie klawa + mysz, optymalizację i jak z bugami i grafiką na PC, także lepiej poczekać i się nie napalać, że na pewno będzie lepiej.

Ale kolega coś mi mówił, że strasznie dużo opcji graficznych jest do wyboru więc kto wie. Jakby się za tydzień okazało, że wersja PC na Ultra miażdży system i powoduje opad szczeny względem konsol, a Redzi cały czas trollowali wszystkich z grafiką to będę w szoku. Ale marzenia.. marzenia :p
 
A no i nie zakładajcie z góry, że na PC będzie tylko lepiej. Nie wiadomo jak ocenią sterowanie klawa + mysz, optymalizację i jak z bugami i grafiką na PC, także lepiej poczekać i się nie napalać, że na pewno będzie lepiej.

Ale kolega coś mi mówił, że strasznie dużo opcji graficznych jest do wyboru więc kto wie. Jakby się za tydzień okazało, że wersja PC na Ultra miażdży system i powoduje opad szczeny względem konsol, a Redzi cały czas trollowali wszystkich z grafiką to będę w szoku. Ale marzenia.. marzenia :p

Do kompa można podłączyć pada, jeśli się komuś nie spodoba granie na K+M to sobie pada podłączą :p
 
Top Bottom