Wiedźmin 3: świat

+
Jest! Jest! Jest! Biały Sad to Odmęty! Znalazłem Krowę Medalistkę Truskawkę !!!! :D


:troll:
 
Last edited by a moderator:
Właśnie usunąłem 36 postów. To najwięcej od bardzo dawna. Panowie, czy wam naprawdę tak trudno pojąć, że wszelakie niedopowiedzenia, półsłówka i sugestie na temat elementów fabularnych z W3, zwyczajnie mogą komuś zepsuć zabawę lub obrzydzić pozostałe 1.5 miesiąca do premiery? Naprawdę tak trudno wam się powstrzymać od pochwalenia, że COŚ wiecie? Dorosłe chłopy, a czasem jak przedszkolaki, no...
Kompletnie abstrahuję tutaj od faktycznego pojawienia się danego elementu fabularnego w grze - prawdziwy spoiler może boleć tak samo, jak ten udawany.

Nad karami zastanowimy się z resztą moderacji. Ewentualni ukarani na pewno zostaną powiadomieni - tzn. proszę się nie obawiać, że coś komuś wlepimy po cichu.

Jednocześnie prosiłbym o używanie szarych komórek przy pisaniu postów. Forum jest dla wszystkich, a nie tylko dla tych, którzy lubią spoilery.


---------- Zaktualizowano 21:39 ----------

Jeśli ktoś ma zastrzeżenia / uwagi / propozycje - zapraszam na drogę PW. Kasuję kolejne posty - autorzy następnych, które będę musiał skasować, zostaną automatycznie ukarani.
 
Mam niemałe obawy co do mapy w Wiedźminie 3. Prawie 1/3 mapy to tereny zalane wodą (tzn rzeki jeziora etc). Dla przykładu to "jezioro" na "środku" mapy jest większe od Novigradu... Redzi mówią że mapa jest większa od tej w Skyrim'ie, ale czy doliczają do wielkości mapy również tereny wodne? Bo jeśli tak, no to obszar na którym postawimy stopę, będzie mniejszy od tego w Skyrim'ie. Wiadomo że coś tam pod powierzchnią wody będzie, ale Geralt nie ryba i raczej pod wodą nie spędzimy dużo czasu... Nie zależy mi zbytnio na wielkość świata, ale jego spójność i dobrego zaprojektowania. Jednakże ciekawi mnie jak to Redzi policzyli :)
 
To jezioro jest zapewne moczarami z wodą po kolana. I jakby nie było, jest to ujście największej rzeki tej części kontynentu.
Redzi i tak bardzo skromnie przedstawili samą deltę, bo według opisów z Sezonu, to można się tam na całe tygodnie zagubić, a wiele miejsc nie zostało nawet ruszonych nogą cywilizowanego człowieka.
 
Last edited:
Oczywiście, że doliczają. Doliczają także tereny, które do eksploracji dostępne nie będą, a będziesz się mógł tylko na nie patrzeć. Szkoda, że wprowadzanie w błąd jest dozwolone w marketingu :(
 
Mówili, że czterdzieści minut galopem (słowa z czasu zapowiedzi gry) i 20% większe od Skyrima są tereny lądowe.
 
Może z 10-15 minut zajmie przejechanie okolic Novigradu i Ziem Niczyich. A do tego dochodzą okolice Wyzimy, Kaer Morhen oraz Skellige.
 
Szczerze mówiąc, to trochę liczę na dużą lokację typu "podwodne miasto".

Geralt realizując questa zapuszcza się w jakiejś łupince na jakiś większy akwen. Jego łupinka ostaje zaatakowana przez jakąś maszkarę, sam Geralt zostaje zaatakowany psionicznie, próba obrony znakiem Aksji nic nie daje.
Budzi się w dziwnym pomieszczeniu...
********************************
(tutaj duża przygoda w podwodnej lokacji - jednak takiej, w której może oddychać, np. sieć olbrzymich grot, pałac, wyspa, której nie ma na mapie, whatever.)
********************************
Po wykonaniu zadania niespodziewanie dostaje zawrotu głowy i traci przytomność. Budzi się na jakiejś plaży obmywany przez fale morza, na horyzoncie majaczą mury Nowigradu. Cała przygoda zdaje się być majaką. Tylko skąd wzięła się ta wielka perła w kurczowo zaciśniętej pięści?
 
Mapę w Skyrimie biegiem pokonuje się w nieco ponad 30 minut. Jestem w stanie uwierzyć, że cały teren w W3 (Novigrad z przyległościami, Ziemie Niczyje, Skellige, dolina Kaer Morhen, Biały Sad z okolicznymi terenami) da się pokonać w powiedzmy 30 minut konno galopem.

Ale REDzi się zarzekali, że 40 minut to autentyczny wynik. Musieli przejechać całą mapę i tyle im właśnie wyszło, wyniku z rzyci na pewno nie wzięli. Hm... Tak czy owak, sam to sprawdzę jak dostanę grę w łapska :D
 
Last edited:
Czy tylko ja odczuwam swego rodzaju Deja Vu? Ile minut na przemierzenie mapy? Konno galopem, czy pieszo? Czy koń był po tuningu, czy stock? Czy zatrzymywał się na kupę o poranku, czy robił ją w biegu?

REDzi, lepiej coś zapodajcie, żeby wtórna fermentacja w kwas nie poszła...
 
Nie wydaje mi się że przejechanie w linii prostej z góry na dół, mapy Novigradu i Ziem Niczyich zajmie nawet 20 min (galopem). Jeśli ta nowa mapa jest dobrze narysowana (i kończy się tuż pod Mire), to 15 min zajmie przejechanie z góry na dół najwolniejszym tempem konia, przynajmniej tak wychodziłoby nanosząc na nią odległość jaką na 30min gameplayu Geralt pokonał od wjechania do miasta, do kanału (+/-40 sek.), o ile gdzieś się nie pomyliłem. Jakoś tak jakby mało, szczególnie że odcinek Novigrad-znak na bagnach to niby 20min.
 
Ale wiecie że najdłuższym wymiarem prostokąta (tu mapy) nie jest jego bok, tylko przekątna? to moze znacznie wydłużyć czas podróży, choć rzeczywiście przy obecnym wygladzie map które były nam prezentowane, nie wygląda to na odległośc dającą nawet 20 minut jazdy:p
 
Top Bottom