Nowe screeny z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
O oku masz receptory kolorowe i czarno-białe, czarno białe wykrywają mniejszą ilość światła dlatego wzrok automatycznie przełącza się na nie gdy jest ciemno. Dlatego noce są ciemne i pozbawione kolorów
 
Bez przesady, wystarczy takie jak w W1, w końcu to Wiedźmin i widzi lepiej niż człek zwyczajny, zresztą jak wtedy podziwiać piękną grafikę:p
 
@eustachy_J23
A winni temu są sami gracze, jakby EA czy Ubi przejechało się na którejś z tych frajerskich praktyk to pewnie dwa razy zastanowiliby się nad ich kontynuowaniem. A przecież wpadkami finansowymi są z reguły nowe, świeże marki a nie pocięte na DLC sequele.

Ciężko się z tym nie zgodzić. Sam wprawdzie gry EA ignoruję, ale nie mam złudzeń, że to cokolwiek da.
Przynajmniej mam poczucie, że kupując dany tytuł nie działam na szkodę growego rynku.

Tylko jest pewien szczegół jeśli chodzi o wczorajsze materiały. Może to skriny z X1/PS4? Nie wiadomo w końcu, który materiał pochodzi z PC a który z innej platformy.

Nie ma znaczenia w gruncie rzeczy, aczkolwiek obstawiam, że z blaszaka. Ważne, że wygląda to naprawdę b. dobrze.
Niczego więcej nie potrzebuję. Oczywiście z wyjątkiem należytego oddania cyklu dobowego. To mus i chciałbym zobaczyć, jak ten się w W3 prezentuje.
Ale na to przyjdzie chyba jeszcze zaczekać. Czemuż, ach czemuż?
A skoro o cyklu dobowym mowa, noce powinny być ciemne w stopniu umiarkowanym. ewentualnie ciemniejsze niż w W1, jednak nieznacznie. W końcu wiedźmin nocą widzi całkiem nieźle. Byle nie przegiąć, jak w dwójce, gdzie księżyc za reflektor robi.
 
Last edited:
A skoro o cyklu dobowym mowa, noce powinny być ciemne w stopniu umiarkowanym. ewentualnie ciemniejsze niż w W1, jednak nieznacznie. W końcu wiedźmin nocą widzi całkiem nieźle. Byle nie przegiąć, jak w dwójce, gdzie księżyc za reflektor robi.

Noc ma chyba wyglądać tak (są i inne ujęcia na trailerach)

http://1.bp.blogspot.com/-_waOy8OP7xU/UqPVAREIWAI/AAAAAAAAYdQ/NaqPY5eD6Xg/s1600/The-Witcher-3.jpg

Wygląda Ok, ale tak po prawdzie ze względu na płomienie trochę ciężko ocenić.
 
Na wstępie chciałbym się uprzejmie z wszystkimi użytkownikami przywitać - to mój pierwszy wpis na forum.
A co do toczącej się tutaj dyskusji odnośnie nieba i białych "obiektów", to (zakładając, że 2 screeny na koniu dotyczą tego samego wątku) , wydaje mi się, że rozwiązaniem może być np. popiół. który wiatr rozrzuca po okolicy w związku z pożarem. (kto oglądał np. Listę Schindlera np. może kojarzyć pewną scenę).
W zresztą na opublikowanym na VGX materiale można dostrzec, że na niebie panoszy się sporo elementów takich jak np. nasiona. Pewnie dzięki takim rozwiązaniom Redzi mogą dodatkowo wzmocnić efekt mający ukazać fizykę wiatru.
Ponadto atutem tej gry ma być właśnie ruch wielu elementów otoczenia, tak więc ocenianie grafiki po zaprezentowanych statycznych obrazkach, to trochę jak próba ocenienia skoku do wody z 10 m. po kilku zdjęciach - kto chce, niech próbuje.
 
@eustachy_J23: Według mnie jest ważne z jakiej platformy są zrzuty. Z tego co kojarzę konsolowe wydanie gry będzie trochę gorzej wyglądało od PC. (pomimo że i tak beautiful) ale wiadomo nie ta moc.
 
@eustachy_J23: Według mnie jest ważne z jakiej platformy są zrzuty. Z tego co kojarzę konsolowe wydanie gry będzie trochę gorzej wyglądało od PC. (pomimo że i tak beautiful) ale wiadomo nie ta moc.
Jestem pewien, że z PC wszystkie dotychczasowe materiały były z wersji na PC i pewnie tak będzie do samej premiery.
 
No to nie wiem czy to jest jakość CGI nie to żebym narzekał ale różnica chyba jest pomiędzy KillingMonsters a np.VGX trailer.
 
No to nie wiem czy to jest jakość CGI nie to żebym narzekał ale różnica chyba jest pomiędzy KillingMonsters a np.VGX trailer.
Jeszcze trochę doszlifują, otoczenie wygląda w wielu momentach łudząco podobno do CGI, nawet na screenach. Ale ja traktuje ten cel REDów z przymrużeniem oka bo nie jestem w stanie uwierzyć, że wszystko będzie tak dobrze wyglądać w tak wielkim świecie, z taką fizyką i komputery będą to uciągały ;p
 
Jeszcze trochę doszlifują, otoczenie wygląda w wielu momentach łudząco podobno do CGI, nawet na screenach. Ale ja traktuje ten cel REDów z przymrużeniem oka bo nie jestem w stanie uwierzyć, że wszystko będzie tak dobrze wyglądać w tak wielkim świecie, z taką fizyką i komputery będą to uciągały ;p

Redzi nie należą do producentów rzucających słowa na wiatr. Raczej starają się wykonywać wszystko według tego co mówią (nie licząc drobnych przekłamań Tomka przy W2 :p ). Wiem wiem ja też nie narzekam, nie szukam CGI i nie oczekuje ale się zastanawiam jak to wszystko ma się do tej jakości.
 
A co? Redzi gdzieś powiedzieli, że efekt ostateczny będzie przypominał CGI? Pewnie na wyrost, bo wiadomo, że CGI nie są renderowane w czasie rzeczywistym i można je perfekcyjnie dopracować z dbałością o najmniejsze szczegóły. Może chodziło im po prostu o styl graficzny, czy dynamikę walki?
 
Last edited:
REDzi powiedzieli że dążą do jakości CGI, co nie jest równoznaczne z tym że akurat aż tak dobrą osiągną.
 
A co? Redzi powiedzieli, że efekt ostateczny będzie przypominał CGI? Pewnie trochę na wyrost, bo wiadomo, że CGI nie są renderowane w czasie rzeczywistym i można je perfekcyjnie dopracować z dbałością o szczegóły. Może chodziło im po prostu o styl graficzny, czy dynamikę walki?
Chodziło o animację, fizykę, i grafikę. Taki jest cel, a na ile się uda na tyle się uda. I tak póki co wygląda na jedną z najładniejszych jeśli nie najładniejszą nexgenową zapowiedzianą grę ;p
 
A co? Redzi gdzieś powiedzieli, że efekt ostateczny będzie przypominał CGI? Pewnie na wyrost, bo wiadomo, że CGI nie są renderowane w czasie rzeczywistym i można je perfekcyjnie dopracować z dbałością o najmniejsze szczegóły. Może chodziło im po prostu o styl graficzny, czy dynamikę walki?
CGI zmieniają się na przestrzeni lat, porównaj wczesne filmy blizzarda a obecne platige. Chodziło o te kilkuletnie nie najnowsze
 
Trzeba też brać pod uwagę że to RPG z otwartym światem, więc twórcom trudniej jest osiągnąć pożądany efekt. Screeny nigdy nie oddadzą tego co sama gra, na efekt "WOW", oraz postrzeganie grafiki wpłynie też fizyka, szczególnie poruszanie się obiektów na skutek wiatru...
 
No to nie wiem czy to jest jakość CGI nie to żebym narzekał ale różnica chyba jest pomiędzy KillingMonsters a np.VGX trailer.

KM to jednak krok do przodu jeśli chodzi o CGI. Już zapomnieliście jak ludzie dziwili się fotorealizmem ("filmorealizmem") przynajmniej niektórych ujęć? Sami pewnie rozdziawiliście gęby.
Wcześniejsze CGI tak nie wyglądały, a REDzi mówiąc o jakości CGI raczej mieli na myśli właśnie te wcześniejsze... Oczekiwanie, że W3 będzie wyglądać jak przyczepa "Killing Monsters" jest bezzasadne...
 
Dla mnie by mogli zostawić tak jak jest. Jeśli gra wygląda jak na ostatnich screenach i trailerach, to mi nic już więcej do szczęścia nie potrzeba :cheers:
 
Top Bottom