Dubbing w Wiedźmin 3:Dziki Gon

+
Jak już kiedyś pisałem w roli Jaskra widziałbym Jacka Wójcickiego. :)

W sumie to byłby dobry wybór, w dodatku ma świetny głos. Jak przypomnę sobie wiersz Kaczmarskiego pt. "A my nie chcemy uciekać stąd" w wykonaniu Wójcickiego to aż ciary mi przechodziły po plecach. Poza śpiewem też nadawałby się do odgrywania roli Jaskra w Wiedźminie :).
 
Cholercia... jeśli to prawda, to możliwe, że Redzi nie dali nam dotąd usłyszeć Jaskra, bo się bali naszej reakcji... Niemniej szczerze wątpię, by wywalili Kopczyńskiego z ostatniej części Wiedźmina. Czemu? Dla kogo? Po co? On sam też na pewno nie odmówił, widząc jaka kasa się szykuje :p
Ale jeśli rzeczywiście go zmienili....
:mean:
 

Guest 3669645

Guest
Żeby wymienić Jacka na Sławomira Packa musieliby jeszcze zmienić model postaci w grze na jakiegoś mało urodziwego grubaska. Bo ten szczupły Jaskier REDów nie pasuje wyglądem do głosu Pana Sławka :p
 
Nie znoszę głosu Packa.
Obsadzenie go w roli Jaskra nawet w słuchowisku uważam za pomyłkę, więc jeżeli info o rezygnacji z Kopczyńskiego z roli na rzecz tego pana ma jakieś pokrycie z rzeczywistością, to poważnie się zastanowię nad angielską lokalizacją przy pierwszym podejściu do gry :C
 
Że co ? Przecież głos Sławomira Packa w ogóle nie pasuje do Jaskra. Jeżeli to prawda to chyba będzie trzeba podczas dialogów z Jaskrem wyłączać dźwięk. Ale mam nadzieję, że to tylko plotka albo zwykły trolling.
 
No bez jaj. Całkiem nowy Jaskier? Inna twarz, inny głos. To już nie będzie Jaskier! Już widzę jak bardzo go zepsuli...
 
Ten z concept arta nowego jeszcze inny, w sumie to do końca nie wiadomo chyba jak będzie wyglądał. Nie wiem, czy można mówić, że zepsuli go. Wg mnie to wciąż jakieś szukanie najlepszego odwzorowania postaci, które ewoluuje. Głos z W1 i W2 już mi jakoś mocno zapdł w świadomość i przestawienie się na nowego byłoby trudne, ale to podobnie jak ze zmianą aktorów grających tę samą postać - trochę czasu wymaga. Sądzę jednak, że ta dezinformacja wynika z tego, że ktoś na stronie dubbingpedii się zasugerował audiobookiem.
Concept art Jaskra, jakby ktoś nie widział:
 
Może poczekajmy na oficjalne stanowisko REDów w tej sprawie ;).

Niech tak najlepiej będzie, szkoda by było gdyby zmienili aktora, który miałby odgrywać rolę Jaskra w Wiedźminie 3 po tym jak w poprzednich częściach był ten sam, aktor, czyli w tym przypadku Jacek Kopczyński. Tym bardziej przyzwyczailiśmy się do tego dobrze zrealizowanego i znanego głosu Jaskra w dwóch częściach Wiedźmina. Obecnie sytuacja by wyglądała mniej więcej, gdyby miast Rozenka grającego rolę Geralta, nagle zmieniono w trzeciej części na zupełnie kogoś innego, bo tak :p. Dokładnie jak to napisał mcbobek, dobrze uzasadnił swoją wypowiedź.
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
Wg dziennikarzy polska lokalizacja jest co najmniej tak dobra jak w poprzednich częściach (wg większości jeszcze lepsza),

Pacek to oczywista pomyłka. Ktoś wkleił nie tego aktora do listy, w sumie jak się nie ogarnia google'a (a co jest dość częste wbrew pozorom) to nie było o coś takiego trudno. Nawet gdyby zmieniono aktora, to Pacek nie miałby szans na tę rolę, po prostu kompletnie nie pasuje głosem do wyglądu postaci.

Nawet gdyby wzięli tego Packa i tak bym grał po polsku, nieważne kogo tam zatrudnią w angielskiej wersji, ich Geralt po prostu niszczy całą grę :p
 
Last edited by a moderator:
Nie wiem czy każdy wchodzi w temat słuchowiska, a dzięki gameplayowi coś sobie przypomniałem. Wszelkie odgłosy bólu, jęki, krzyki, stęki są jednakowe dla każdej wersji językowej, co można usłyszeć w 35 minutowych gameplayach, i pochodzą z wersji angielskiej. Zauważyłem to na początku przy Geralcie, potem jeszcze przy babci, bandytach(chociaż Ci są mało ważni), a teraz wydaje mi się, że głos Vesemira gdy obrywa od gryfa też będzie taki sam dla wszystkich wersji. Nie jest to ogromny problem, bo to chwilowe momenty, jednakże nie sądzę, by polscy aktorzy wstydzili się nagrywać taki rzeczy czy coś, i nieco się dziwię, że tego nie zrobili. Vesemir ma według mnie dosyć charakterystyczny głos i fajnie by było jednak słyszeć wszędzie jedną osobę, nie mówiąc o Geralcie. Nadzieja na dokrętki żadna, ale może na przyszłość(CP2077) REDzi zwrócą na to uwagę komu tam trzeba od udźwiękowienia, bo to szczegół którego się nie zauważa gdy jest, a bywa, że się zauważa, kiedy nie ma.
 
Top Bottom