Wiedźmin 3 - grafika

+
To nie jest bujanie się na wietrze tylko po prostu animacja bujania się, jakby wiatru nie było to też by się wszystko tak samo bujało, bo to jest zapętlone. W W3 czasem jak zawieje to się drzewa gną i widać, że zawiało.

tylko ze to tez jest tylko zwylka animacja, nie zadna symulacja

masz kilka zmiennych globalnych o kierunku i sile wiatru, kazde drzewo odwoluje sie do tych zmiennych i pobiera dane do aminacji.
zmienne globalne plynnie zmienia sie w czasie i mamy fajny efekt ukierunkowanych podmuchow wiatru.
 
tylko ze to tez jest tylko zwylka animacja, nie zadna symulacja

masz kilka zmiennych globalnych o kierunku i sile wiatru, kazde drzewo odwoluje sie do tych zmiennych i pobiera dane do aminacji.
zmienne globalne plynnie zmienia sie w czasie i mamy fajny efekt ukierunkowanych podmuchow wiatru.
Tak, ale jak widzisz, jest to dużo bardziej skomplikowane od zapętlonej animacji drżenia trawy w te same strony. Więc porównywanie tego do efektu z G2 jest trochę jak porównywanie animacji walki i poruszania się postaci w W3 do tej z G2.
 
Tak, ale jak widzisz, jest to dużo bardziej skomplikowane od zapętlonej animacji drżenia trawy w te same strony. Więc porównywanie tego do efektu z G2 jest trochę jak porównywanie animacji walki i poruszania się postaci w W3 do tej z G2.

gdzie nieby ja porownywalem to z g2? ktos wczesnej napisal ze w skyrimie roslinnosc jest statyczna to tylko pokazalem filmik ze nie, a ze w gralem ostatnio w gothica 2 i zauwazylem podobny efekt to napisalem o tym jako ciekawostce
 
gdzie nieby ja porownywalem to z g2? ktos wczesnej napisal ze w skyrimie roslinnosc jest statyczna to tylko pokazalem filmik ze nie, a ze w gralem ostatnio w gothica 2 i zauwazylem podobny efekt to napisalem o tym jako ciekawostce

A to przepraszam najmocniej, fatalnie się pomyliłem i sobie w głowie posty kilku osób zlałem w jeden spójny.
 
Za to w grze "Pong" kontrast i nasycenie kolorów (obu - zarówno czerni, jak i bieli) była na poziomie nieosiągalnym dla współczesnych produkcji. Podobnie jak optymalizacja, która dziś pozwoliłaby prowadzić rozgrywkę na wyświetlaczu od wyżymaczki.
Jak już raz wspomniałem dobry smak trollingu również ma swoje granice, a spamowanie porównywaniami Wiedźmina 3 do jakiegokolwiek Gothica znacznie je przekracza. Skoro Gothic jest taki wzorcowy, to po co czekać i psioczyć na Dziki Gon, który Gothicem nie będzie i wcale nawet nie zamierza?
 
Ja tam w Gothica gram od kilkunastu lat i mi się nie znudził. A mój hajp na Dziki Gon już dawno spadł do 0.

Jakby spadł do 0 to byś tu nie siedział, ciągle tli się w Tobie nadzieja, że jednak dziś będzie ten przełomowy dzień, i na forum dowiesz się tego czego chcesz się dowiedzieć od dawna o W3, i tak co dzień i nic takiego się niestety nie dzieje... Ale nadzieja umiera ostatnia(a przynajmniej ja tak mam :p).
 
o ile mnie pamieć nie myli to w skyrimie dzrzewa i trawa bujaly sie na wietrze


nawet w Gothicu 2 byl ten efekt

owszem poruszają się, tylko że na STAŁE i zawsze tak samo, wiatr na to nie oddziałuje bo go nie ma. To są zwykłe animacje, widziałeś jakąś wichurę w Skyrim? Nie bo nie ma. To nie ten poziom co w Wiedźminie 3. Do dziś nie pokazali tej wichury z przecieku (pamiętne nagranie kamerą bodajże Turka ) Po prostu genialne, na prawdę trudno znaleść tyle ruchomych elementów w innej grze, wszystko, , każde drzewo,każda gałązka były po prostu szarpane przez silny wiatr. To było coś
 
Last edited:
Jakby spadł do 0 to byś tu nie siedział, ciągle tli się w Tobie nadzieja

Po relacjach z hands-on'ów jestem pewien, że W3 będzie w najgorszym wypadku dobrą i naprawdę ładną grą, choć może nieco zbyt zabugowaną. Jedyne co mnie niepokoi to iście horrendalne wymagania. Niestety ta jedna rzecz nie pozwala na jakąkolwiek ekscytację, a jedynie bardzo nerwowe wypatrywanie dnia premiery.

Tak przy okazji, w najnowszym gameplayu roślinność reaguje na wiatr, za to nie reaguje na coś innego. Kto zgadnie na co? ;)
 
Jak już przy roślinach jesteśmy, to drzewka i krzaczki znikają, jeśli zasłaniałyby nam Geralta. I tutaj jak najbardziej można to porównać do Arcanii, gdyż tam było podobne rozwiązanie, lecz jeszcze gorsze, tam niezależnie od kamery znikały krzaczki wokół bohatera.
 
Jak już przy roślinach jesteśmy, to drzewka i krzaczki znikają, jeśli zasłaniałyby nam Geralta.
W takim razie nie działa to wtedy, kiedy trzeba:
 
Po relacjach z hands-on'ów jestem pewien, że W3 będzie w najgorszym wypadku dobrą i naprawdę ładną grą, choć może nieco zbyt zabugowaną. Jedyne co mnie niepokoi to iście horrendalne wymagania.
A jaką grą, byłby Wiedźmin 3, w najlepszym wypadku ? Serio, jestem ciekaw, jak to widzisz.
 
Top Bottom