Wiedźmin 3 - grafika

+
VGX........ Debut Trailer bla bla bla..................VGX........ Debut Trailer bla bla bla..................VGX........ Debut Trailer bla bla bla..................
VGX........ Debut Trailer bla bla bla..................

A tu taki piękny weekend się rozpoczął.
 
Ależ Wy tu wymyślacie. Gra na targach Gamescom 2013 była prezentowana na żywo. To nie był jakiś tam filmik. Był moment gdy build się zawiesił i zobaczyliśmy jak ubijają proces w task managerze. Czy gra wyglądała lepiej niż to co widzieliśmy ostatnio? I tak i nie. Oświetlenie jest teraz moim zdaniem lepsze, modele postaci też, ale z drugiej strony gdzieś uciekły szczegóły otoczenia, lasu, efekty cząsteczkowe. Wtedy też było widać doczytywanie, chociaż sam bylem wbity w fotel i podjarany tym jak las się ruszał gdy Leszy coś kombinował.

W produkcji gier są kompromisy z którymi czasem trzeba się godzić. Chcecie w grę pograć w tym roku i na normalnym sprzęcie to dostaniecie grę która na tym sprzęcie pójdzie płynnie. Na ten moment raczej nie ma gry z tak dużym światem i tak szczegółową grafiką (pomijając mody). To, że dziennikarze byli rozczarowani grafiką, może wynikać z rozdmuchanych oczekiwań. Kiedyś w ulotkach dla ludzi na prezentacjach Redzi pisali, że to będzie najpiękniejszy rpg ever, a teraz dotarli do momentu gdy muszą ciąć efekty i widzą czemu inne studia jakoś nie mogły wcześniej ani teraz wyczarować takiej grafiki jak oni obiecywali. W ich 'fact sheet' tekst taki się już nie pojawia.

Ustawienia ultra jeszcze przed nami. Dodatkowo pojawią się pewnie mody i tak jak w Skyrim kto sobie będzie mógł pozwolić ten swój sprzęt zajedzie fotorealistyczną trawą i drzewami.

Zobaczcie sobie świeży gameplay z FFXV (od około 35min):
http://youtu.be/kWO0mwafBJI
Doczytywania trawy nie ma, postacie są szczegółowe, ale porównajcie świat z tym co jest w W3...
 

Attachments

  • mpc-hc 2015-02-20 19-50-43-28.jpg
    mpc-hc 2015-02-20 19-50-43-28.jpg
    79 KB · Views: 37
  • mpc-hc 2015-02-20 19-54-26-56.jpg
    mpc-hc 2015-02-20 19-54-26-56.jpg
    123.3 KB · Views: 49
Last edited by a moderator:
Te piekne detale nóg konia[...]
Tylko pytanie, czy detale nóg konia są nam niezbędnie potrzebne w tej grze. Ja jestem na przykład bardzo zadowolona z grafiki (no, może z wyjątkiem tej nieszczęsnej roślinności, ale żywię nadzieję, że już ją trochę poprawili), tylko z wymagań nieco mniej. Co do istnienia-nieistnienia gry: chyba REDzi zdają sobie sprawę z tego, że gdyby wydało się, że ich materiały to jeden wielki photoshop, to byłoby to koniec ich kariery. Raczej nie pokusiliby się o takie rozwiązanie, więc cała ta teoria spiskowa wydaje mi się dość... naciągana.
 
Tylko pytanie, czy detale nóg konia są nam niezbędnie potrzebne w tej grze.
Tak samo jak każde inne detale. Jak wymagania sprzętowe sięgają wysokością zewnętrznych warstw atmosfery to oczekujesz czegoś wiecej niż zacnej fabuły
 
Ja wciąż czekam na zmianę tych absurdalnych wymagań dla W3 i tyle. :) Pod względem graficznym jest super, ale oczekiwania gry w stosunku do sprzętu powinny być adekwatne do tego co gra oferuje.
 
Raczej nikt się nie będzie czepiać nóg konia na premierze, skoro w DA:I bohaterowie nie mają pochwy na miecz, tylko "odskulowo" miecz zakładają w powietrzu na plecy jak w pierwszym Wiedźminie i o to nie było darcia szat w recenzjach, to tym bardziej o detale nóg konia raczej nie będzie wojenki i lamentu.
 
Wziąć należy pod uwagę, że w cutscenkach są dobierane lepsze modele i lepsze tekstury. Więc skoro nie można oczekiwać dobrej jakości grafiki w czymś takim, to tym bardziej w samej grze jej nie będzie.
 
Mnie tylko ciekawi jedno, taka jest jazda na grafikę, niektórzy się przyłączają bo to modne i można potrolowac. poczekajcie być może do czerwca jak na E3 Bethesda pokaże Fallouta 4, i wtedy będzie jakieś tam porównanie i odnośnik dwóch rpg open-world. Ale jestem niemal pewny że jak Bethesda pokaże Fallouta4 to też wielkiego skoku nie będzie, a sam poziom grafiki będzie porównywalny do obecnych standartów.
 
Mnie tylko ciekawi jedno, taka jest jazda na grafikę, niektórzy się przyłączają bo to modne i można potrolowac. poczekajcie być może do czerwca jak na E3 Bethesda pokaże Fallouta 4, i wtedy będzie jakieś tam porównanie i odnośnik dwóch rpg open-world. Ale jestem niemal pewny że jak Bethesda pokaże Fallouta4 to też wielkiego skoku nie będzie, a sam poziom grafiki będzie porównywalny do obecnych standartów.

To może być ciekawe porównanie.

To już na 100% Fallouta? Stokroć wolałbym TES VI.
 
Czytałem jakiś czas temu wypowiedz jakiegoś "Reda" przynajmniej tak o sobie pisał, który wypowiadał się anonimowo na 4chan ( Więc oczywistym jest że mógł się ktoś podszywać, ale brzmiało to na tyle logicznie że faktycznie mógł to ktoś z REDów napisać). W każdym razie pisał że nie pokazali jak dotąd ultra, bo wciąż trwają finałowe prace nad takimi efektami jak: Hairworks, Tesselation, volumetric clouds, bump-mapping, HBAO+ i Ubersampling. Oprócz tego napisał że są w połowie optymalizacji na High oraz Ultra i wciąż mają jeszcze 3 miesiące (tekst z końca stycznia) z których z ich obecnym tempem pracy robi się "6 miesięcy" pracy nad grą. Pisał też że optymalizacja polega na "wyrabianiu sobie drogi od najniższych detali do najwyższych" więc zaczeli prace od dołu a teraz są już na górze. Wyśmiał też ludzi którzy obecne materiały porównują do VGX które według niego ma wiele beznadziejnych graficznie elementów jak " poor textures, texture pop-in 5 feet in front of Geralt, jagged shadows, clipping of everything, no hair physics, barely any shaders and so on." Oraz stwierdził że zostaliśmy zmyleni i oszukani przez perfekcyjnie ustawione i oświetlone sceny, i że jeżeli myśleliśmy że wszystkie sceny tak będą wyglądać, to jesteśmy głupcami.


Ogólnie bierzcie tą wypowiedż ze sporym dystansem, bo mógłbyć to każdy tak na prawdę.
 
Last edited:
W każdym razie pisał że nie pokazali jak dotąd ultra, bo wciąż trwają finałowe prace nad takimi efektami jak: Hairworks, Tesselation, volumetric clouds, bump-mapping, HBAO+ i Ubersampling.
Przecież w W3 ma nie być wolumetrycznych chmur.

Wyśmiał też ludzi którzy obecne materiały porównują do VGX które według niego ma wiele beznadziejnych graficznie elementów jak " poor textures, texture pop-in 5 feet in front of Geralt, jagged shadows, clipping of everything, no hair physics, barely any shaders and so on."
No patrz, a gra i tak wyglądała lepiej niż obecnie. Może lepiej zadbać o podstawowe elementy niż bawić się fizyką włosów, teselacją i uberpróbkowaniem? Większość tych uberbajerów i tak nie ma aż takiego wpływu na oprawę niż zadbanie o podstawy.
 
Top Bottom