Wiedźmin 3 - grafika

+
Wkurza mnie tylko mała transparentność REDów co do platform, na których puszczana jest gra, a jeśli już ktoś wyciśnie z nich, iż jest to PC, to lecą w kulki z ustawieniami (pokazujemy high, bo ultra jest tajne, pokazujemy high bez jedych opcji, pookazujemy medium bez drugich opcji itp). Po co robią takie zamieszanie? Jaki jest w tym cel?
Jakie medium? Nie pokazali ultra, tylko tyle. Cały czas widzimy high, w jednym materiale masz włączone Hairworks, w innym nie. Tylko tyle z różnic.
 
A jaka ma być? Przecież chyba nikt nie oczekiwał trawy z pełnym modelem 3d?
Trawy nie, ale drzewa czy małe iglaste krzewy już tak. Przecież one były w 3D już na poprzedniej generacji. No, ale taka cena tych wymagających ficzerów użytych przez REDów (i nie chodzi mi o te graficzne ficzery). Ja jestem w stanie taką cenę zapłacić.
 
Aha, faktycznie. Tylko te główne są grube.
Na szczęście nie widać tego aż tak bardzo podczas normalnej rozgrywki. Gorzej z tymi iglastymi krzaczkami, które (oczywiście jeśli się da) wypadałoby naprawić. Mi strasznie psują odbiór całej, bardzo dobrej przecież, oprawy.
 
Gra wygląda świetnie, klimatycznie. Roślinności jest bardzo dużo i przez to chyba nie przeszkadza mi to, o czym piszecie. A może w ogóle by mi nie przeszkadzało :-D

Takie Pillarsy całe są w 2d (wiadomo, postacie, czary itp.), a gra, jak dla mnie 100/100 :-D
 
Domyślam się, że REDzi byli w kropce, zdając sobie sprawę ja słabe są nowe konsole w porównaniu do mocarnych PC i aby uszcześliwić tych ostatnich, trzeba by było zrobić praktycznie dwie osobne gry - wkłądając tym samym kij w mrowisko (shitstorm zawiedzionych konsolowców na cały internet gwarantowany). Z łęzką w oku można wspominać czasy, gdy Wiedźmin 1/2 wychodziły tylko na PC i były najpiękniejszymi grami wypuszczonymi w swoich czasach. Łatwo znaleźć powód spłaszczenia roślinności w W3 - wystarczy analogicznie porównać screeny z W2 z PC do tych z wersji Xbox 360. Niestety, to konsole sprawiły, że gra będzie "brzydsza" niż by mogła być.

Tak, oczywiście... Wszędzie, gdzie nie spojrzeć, gracze narzekają na wymagania PC-towe, ale wszystko, co złe, to konsole, rzecz jasna. Nieważne, że gdyby rośliny były w 3D, to ilość graczy mogących odpalić tę grę na średnich ustawieniach byłaby liczona w kilku promilach, bo procenty nie miałyby sensu. Płaskie rośliny to napewno sprawka konsol, a nie tego, że gra ma olbrzymi otwarty świat i już teraz wymaga bardzo wiele od sprzętów.

A Wiedźminowi 2 daleko było od najpiękniejszej gry wypuszczonej w swoich czasach.

Najnowszy gameplay jest prawodpodobnie odpalony na ustawieniach konsolowych i wygąda pięknie. Na PC-towych ultra będzie wyglądał jeszcze piękniej, a na wszystkich platformach będzie w momencie swojej premiery najładniejszą grą z otawrtym światem, jaka istnieje (przynajmniej póki nie wyjdzie Batman Arkham Knight, który wygląda fenomenalnie). I na tym zaprzestańmy obrzucanie łajnem inne platformy.
 
Gra wygląda świetnie, klimatycznie. Roślinności jest bardzo dużo i przez to chyba nie przeszkadza mi to, o czym piszecie. A może w ogóle by mi nie przeszkadzało :-D

Takie Pillarsy całe są w 2d (wiadomo, postacie, czary itp.), a gra, jak dla mnie 100/100 :-D
Jasne, że wygląda świetnie i podczas rozgrywki nie będę raczej zwracał na to uwagi, ale gdy oglądałem gameplay trochę mnie to kłuło w oczy.
 
A co było ładniejsze? Może Skyim? :lol:
Crysis 2, BF3, Gothic 4.
Argument "bo C2 i BF3 to nie są RPGi" nie jest tu trafiony - W2 rozgrywał się na małych mapach i nie miał jakichś skomplikowanych mechanizmów wymagających dużych pokładów mocy. Właśnie to pozwoliło mu być tak ładną grą i przeciwieństwo tego sprawia, że W3 nie robi takiego wrażenia jak Zabójcy Królów w dniu premiery. Jak już pisałem - ja jestem w stanie taką cenę zapłacić - tak dobrego AI (opieram się na relacjach dziennikarzy oraz w mniejszym stopniu na udostępnionych materiałach) i ficzerów stojących za żyjącym światem nie zobaczymy w pierwszej lepszej grze.
 
A Wiedźminowi 2 daleko było od najpiękniejszej gry wypuszczonej w swoich czasach.

Z gier "RPG" trudno było znaleźć coś ładniejszego, ale ogólnie gier zdecydowanie ładniejszych już nieco było (chociażby - chyba najlepszy przykład - Crysis 2).
 
Z gier "RPG" trudno było znaleźć coś ładniejszego, ale ogólnie gier zdecydowanie ładniejszych już nieco było (chociażby - chyba najlepszy przykład - Crysis 2).

Z tym się zgodzę, wśród RPG Wiedźmin 2 był prawdopodobnie najładniejszy. Ja miałem na myśli ogół ;-)
 
Wiadomo, że jakość ostatniego gameplaya jest byle jaka z powodu youtube, ale płynne przejście z nocy w dzień, przepiękny wschód słońca i boskie oświetlenie robią kapitalne wrażenie. Lasy blisko i w oddali też wyglądają kapitalnie. I jazda konna prezentuje się tak jak powinna - elastycznie i naturalnie :)
 
Z tą Arcania to chyba żart?
Nie, dlaczego?
Dla mnie była dużo ładniejsza, głównie z racji o niebo lepszego oświetlenia i braku sharpening filtera.
 
Top Bottom