Serca z Kamienia oraz Krew i Wino - dwa olbrzymie dodatki do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
No - ogarnąłem wątek (forum kapkę szaleje). Te oba dodatki zapowiadają się intrygująco. Zwłaszcza ten drugi.
 
Nie wiem czy ktoś o tym pisał, forum szaleje i to mocno. Ale Pan lusterko? Czy wam to coś nie mówi? Doppler? Dudu? Chappelle?
 
Osobiście też mi się nie podoba decyzja o ogłoszeniu ich przed premierą. Widać że to była decyzja typowo biznesowa która ma zmaksymalizować zysk. Powinni to ogłosić jakiś czas po premierze, najlepiej po tych wszystkich darmowych dlckach.
 
Last edited:
Rezygnuję z pre-ordera W3 i poczekam sobie na spokojnie na jakąś Edycję Super Uber Rozszerzoną.

Przeszedł mi przez myśl taki scenariusz, że wiele osób rezygnuje z kupna wieśka teraz na czas wyjścia tych dodatków, w związku z tym mniejsza sprzedaż w dniu premiery, pierwszym tygodniu itp itd co przeleje się na wyniki na giełdzie... może nie jestem dobrym analitykiem giełdowym choć miałem marketing w średniej xD... dlatego sie zastanawiam czy dobrym posunięciem było zapowiadanie tych DLC jeszcze przed premierą podstawki...
Ale oczywiście cieszę się z tych dodatków, choć zastanawia mnie czy nie opadnie mi hype i zabraknie chęci, by zagrać w dodatki po dłuższym odstępie czasu...(może starzeje się i nie chce mi się już tak grać... [size=-10]chociaż przechodzę teraz wieśka 7 raz aby mieć save'y....[/size])
 
Bo co taki typowy konsument sobie pomyśli widząc zapowiadane miesiąc przed premierą dodatki? "Pff, pewnie wycięli to z gry i próbują mnie zrobić w konia
Tak są takie komenty. Czytałem. Tylko tacy ,,konsumenci'' to przeważnie typowi zakompleksieni narzekacze albo po prostu ludzie niekumaci. A często gęsto - jedno i drugie.
 
Jestem zdezorientowany. Nie powiem, marzył mi się po cichu scenariusz, kiedy to przypadku sukcesu trójki dostajemy porządne rozszerzenie, ale nie spodziewałem się zapowiedzi dodatku, a tym bardziej dwóch do gry, której jeszcze nawet nie ma. Pierwsza myśl była więc taka. Aha, wiadomo już co miało się w W3 znaleźć, ale zostało wycięte na potrzeby dlc. No bo przepraszam, dodatek za pół roku stworzony od zera, od podstaw w sytuacji, gdy podstawka nadal nie zadebiutowała, bo dwa razy nie udało się dotrzymać terminu? W sytuacji gdy jeszcze w styczniu mieliśmy doniesienia o masie bugów i fatalnej optymalizacji, gdy równolegle do Wieśka powstaje Cyberpunk? I nagle zapowiedź sporego dodatku, gdzie nawet wyproszenie tak prostej rzeczy jak opcje ustawień kamery graniczy z niemożliwością? Tego się nie da, ale dodatek totalnie od zera już tak? Wybaczcie, ale zważywszy na okoliczności dziwne to bardzo. Nie wiem co o tym myśleć. Wydaje się jednak cokolwiek nie na miejscu zapowiadanie rozszerzeń teraz, skoro do premiery gry właściwej nadal kawałek czasu. Dlatego też…

Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, nie kupujcie ich teraz. Poczekajcie na recenzje, pooglądajcie filmy w sieci - nie chcemy abyście kupowali cokolwiek w ciemno.”, kończy Iwiński.

Przede wszystkim nie ma ocen samej gry, póki co kupno W3 to ryzyko i niewiadoma, a co dopiero dodatków. Zatem tak, jak najbardziej zaczekam.

PS Forum muli strasznie, nawet przeglądanie to katorga, na domiar złego się wykrzacza.
 
Last edited:
Z samych dodatków się cieszę, bo są to prawdziwe dodatki, a nie jakieś tam płatne DLC tfu... Co do samej zapowiedź teraz i to w taki sposób, mam mieszane uczucia. Niby Redzi wielokrotnie powtarzali że gra już jest prawie skończona, że to już 99%. Więc jeśli ktoś o tym słyszał to nie będzie miał redom nic za złe... Można też pomyśleć sobie że te dodatki są już robione od jakiegoś czasu i że mniej ludzi pracowało nad podstawką, ale jeśli pierwszy dodatek dopiero w październiku, a drugi w gdzieś tam 2016, no to raczej nie są.
Natomiast zastanawiam się teraz czy kupować kolekcjonerkę, nie chce płacić 350 zł, żeby potem musieć dopłacić to 100 czy ile to tam będzie. .. Aż takim wielkim fanem nie jestem żeby za grę z dodatkami płacić 450 zł... Chyba jednak kupie zwykłą wersje...
 
Last edited by a moderator:
CDP rób tak dalej a w przyszłości okaże się, że nie ma komu kupować waszych gier...
Jak to już ktoś wyżej napisał, najpierw kłamstwo w sprawie równości wersji kolekcjonerskiej. Microsoft posypał monetkami to się rzucili i dodali karcianke. Potem lipny trailer, którego nawet z łaski swojej nie chcieli udostępnić w należytej wersji(czytaj nieskompresowanej). Następnie downgrade do konsol a teraz płatne DLC...
Jeśli ktoś mi zarzuci wylewanie żalu na forum to proszę bardzo ale nie pracuję i nie zarabiam forsy bo studiuje. Mój Pc ledwo co na minimalnych wymaganiach uciągnie grę. A co dopiero dodatkowa stówa na rzekome DLC-dodatki
 
Last edited:
@eustachy_j23
Dodatki robi oddział w Krakowie, który jeśli się nie mylę działa od lipca 2013 roku. To nie jest tak, że zawsze wszyscy wszystko wycinają, żeby sprzedać drugi raz.
Zresztą zawsze się tacy znajdą co się będą doszukiwać różnych rzeczy i nie zmieni tego zapowiedź miesiąc przed premierą, czy miesiąc-dwa po premierze. Niektórzy i tak będą wiedzieć swoje.
No chyba, że ktoś poczeka i zapowie dodatek 2 lata po premierze i wyda go po 3 latach od niej. Ale wtedy byłby hejt, że "co tak późno? ta gra przecież #nikogo" albo "to w ktoś jeszcze gra? lol xd"

Wierzę, że REDZI nie są amatorami i wiedzą co robią. Szum jest duży (problemy z forum wiążę właśnie z tą zapowiedzią) i nie zaszkodzi to w żaden sposób głównej grze. Ani pod względem artystycznym jak i komercyjnym.
 
Last edited:
Ani pod względem artystycznym jak i komercyjnym.
Oj, co do tego drugiego nie byłbym taki pewien. Widzisz, że tu na forum (a jeszcze więcej właściwie wszędzie) pojawiają się głosy o odwoływanych pre-orderach i oczekiwaniu na "pełną" grę.
Pewnie się mylę i REDzi mieli swoje powody, ale zapowiadanie dwóch dużych dodatków przed premierą wydaje mi się co najmniej nierozsądne. Zwłaszcza jeśli dotyczy to firmy takiej jak CDPR.
 
Last edited by a moderator:
Dodatki robi oddział w Krakowie, który jeśli się nie mylę działa od lipca 2013 roku. To nie jest tak, że zawsze wszyscy wszystko wycinają, żeby sprzedać drugi raz.

A nie mógł ten oddział łaskawie pomóc przy pracach nad podstawką, dzięki czemu mielibyśmy tego W3 nawet nie w lutym, a już w październiku ubiegłego roku?
Dla mnie to jest co najmniej dziwna sytuacja jeśli zapowiada się dodatki do czegoś czego nawet nie ma i nie wiadomo jak dokładnie zareaguje rynek. A o tym jakoby jakieś dodatki do W3 już powstawały w krakowskim oddziale pierwsze słyszę, a z wszelkimi info o trójce jestem jak najbardziej na bieżąco. Jak widać forum nie zawodzi i na wszystko zawsze znajdzie się odpowiedź. Tylko, że to wyjaśnienie jest równie dziwaczne, co i ta informacja.

PS W tej sytuacji podstawka musi być idealna również od strony technicznej, skoro jest czas na dodatki, to znaczy, że wszystko tam musi być absolutnie perfekcyjne. I jeśli można zdradzać szczegóły dodatków, to tym bardziej można też zaprezentować i omówić w materiałach wideo poszczególne aspekty trójki, jak alchemia, co w przypadku Wiedźmina oznacza pojęcie "żyjący świat" i tak dalej.
 
Last edited:
[MENTION]eustachy_j23[/MENTION] Przecież pierwsze prace nad dodatkami rozpoczęto w lipcu 2013 roku w krakowskim oddziale, o czym informowano niejednokrotnie. Zresztą, już od dwóch lat można było wywnioskować, że takie plany istnieją wobec wiedźmina. Żadnym zaskoczeniem to więc nie jest, (sam pisałem o tym już dwa lata temu). Można być zaskoczonym jedynie terminem ogłoszenia tych dodatków. Sam spodziewałem się ogłoszenia na Gamescomie ale zważywszy na to, że Redzi sprzedają dodatki w preoerderze jako pakiet, termin tego ogłoszenia ma sens. Pijarowo wcale nie jest to żaden problem, nie ma się co specjalnie obawiać.

Natomiast, niektórym osobom chyba mocno słońce przygrzało, oskarżając REdów o wszystko co najgorsze, po przeczytaniu tej informacji.

---------- Updated at 09:36 PM ----------
 
@Maciekw.13

To ci z Krakowa nie robią Cyberpunk'a 2077?

Czyżby oba oddziały (Kraków i Warszawa) w 100% koncentrowały się na Wiedźminie 3? Wiem, że część zespołu z Małopolski była zaprzęgnięta do łatania/optymalizacji gry, ale aby trzaskać w tym czasie DLC?
 
@Maciekw.13

To ci z Krakowa nie robią Cyberpunk'a 2077?

Czyżby oba oddziały (Kraków i Warszawa) w 100% koncentrowały się na Wiedźminie 3? Wiem, że część zespołu z Małopolski była zaprzęgnięta do łatania/optymalizacji gry, ale aby trzaskać w tym czasie DLC?

Cyberpunk jest cały czas robiony w Warszawie, przez mniejszy zespół.

---------- Updated at 09:40 PM ----------
 

Dalhi

Forum veteran
Pocieszne to forum :x
Czytając jeszcze raz te zapowiedzi, tym razem pełny tekst, dochodzę jednak do wniosku że to będą osobne historie nie wplecione w podstawową wersje gry.
Chyba że ktoś mnie wyprowadzi z błędu.
 
To będą takie historię jak "dodatkowe przygody" do Wiedźmina 1, których też były dwie sztuki.
 
Pocieszne to forum :x
Czytając jeszcze raz te zapowiedzi, tym razem pełny tekst, dochodzę jednak do wniosku że to będą osobne historie nie wplecione w podstawową wersje gry.
Chyba że ktoś mnie wyprowadzi z błędu.

Druga zapewne będzie odrębna gdyż ma miejsce w zupełnie innym miejscu. Natomiast co do pierwszej nie wiadomo.

---------- Updated at 09:45 PM ----------
 
Top Bottom