Wiedźmin 3 - grafika

+
Z powyższych postów wynika jedno: gust, rzecz święta, jednemu dane ujęcie się podoba, drugiemu nie i ciągnięcie dyskusji nie ma sensu, bo druga strona nie da się przekonać. A z rozmową o wyglądzie białowłosego faktycznie warto się przenieść do dedykowanego tematu, który wskazał Rustine ;)
 

Guest 3669645

Guest
Te ujęcie jest spoko, najgorsze ujecie Geralta to te



Wygląda jak małe, obrażone dziecko któremu zabrano lizaka.
 
Jak dla mnie graficznie Wiedźmin może wyglądać tak jak na gameplay'u czy nowym zwiastunie. Ale REDZI już raz nam pokazali grę która wygląda nieziemsko pod względem graficznym. Wiem, że w grze tego typu najbardziej
nie liczy się grafika lecz jeśli studio pokazuje nam film, a później klatki tego filmu wrzuca na oficjalną stronę w media mam nadzieję, że gra będzie jak wyglądać.

Oto piękny obrazek z SoD. Góry spowite mgłą. Chyba jeszcze nie ma tych cieni od chmur. To jest słoneczny dzień, myślę, że południe. Pod stopami widać trochę wzbitego kurzu, trawa i podłoże wyglądają szczegółowo i dobrze,
bardzo dobry widok aż po horyzont, szczegółowo i bez rozmycia jest na bliskim i dalekim planie.


Tutaj podobnie lecz z innej perspektywy. Tym razem inna pora dnia, ułożenie kamery, światła i cieni, itd. I uwaga - nadal jest pięnie i cudownie.


Tak samu tu. Też inne światło, pora dnia, sceneria. Gra dalej powala. Szczegóły trawy i podłoża są niesamowite, drzewa w oddali także.


Można wysnuć wniosek, że nie zależnie od scenerii, światła, pory dnia, deszczu, cieni i tak dalej gra w SoD wygląda przepięknie i przede wszystkim równo. Za to na przykład wolę gameplay 35-minutowy od "Elder Blood", bo na
gameplay'u wszystko wygląda dobrze i równo, a na tym zwiastunie nowym raz coś wygląda jak bubel (Gon), a raz super (Yen), raz jak bubel (dziwny ogień za królem Gonu), i znowu nieźle (walka Geralta i Lamberta z Gonem - daje
radę choć jest słabsza od starych materiałów).

Dalej widzimy ogień, trawa i podłoże szczegółowe, las niezły, noc jest "prawie" nocą, są iskierki i tak dalej.


Obecny ogień na gameplay'u wygląda gorzej po prostu i tyle. Jest na YouTube, proszę sobie zerknąć i porównać. Tak samo król Gonu i jego "ogień". To który "dezajn" postaci jest lepszy to ocena subiektywna, ja wolę ten stary.






Teraz bagna. Tutaj jedno z porwónań z angielskiego forum.


A bagna na SoD i ładniejszych zwiastunach.






A tu jak bagna mogą wyglądać w rzeczywistości.








O tym, że jest lepiej to chyba nie muszę mówić - na SoD oczywiście lepiej.
Dalej przyglądamy się wiosce. Jak to wyglądało na zwiastunach?






Dlaczego ktoś zepsuł to czym wszyscy się zachwycali?

Przypomnijcie sobie jak wyglądał dzień na pierwszym obrazku. Lub na innych gdzie sceneria była oświetlona. Na VGX tez była oświetlona. I tak tutaj trawa chociaż wygląda lepiej niż na "Elder Blood".


Dziki Gon, od razu mówię, że oba są z YouTube w najwyższej możliwej jakości. Nie moja wina, że twórcy raz wypuszczają zajebisty materiał i super jakości gdzie nawet na "YT" się nim zachwycam, a później "bo na szybko, bo kompresja, bo mało czasu", REDZI nie robicie gier od wczoraj, materiałów też nie - co więcej materiały robiliście tak starannie, że gacie spadały! Co się stało?


Tutaj porównanie "wielkich drzew" i widoku. Uwaga - wolę tą wersję z gameplau'a. Ten obrazek jest właśnie chyba jakiś "przedzwiastunowy", wyday niedługo przed premierą Elder Blood.




Jeszcze kilka scen które według mnie są boskie, dlaczego nie można zrobić tego tak jak już było?








Tutaj było coś pięknego, już mógłbym grać. To chyba było przed SoD.



A to stary build i kilka zdjęć z nowego. Nadal lepsze jak dla mnie od ostatnich materiałów.





Powiedzcie mi dlaczego nie pokazać tej tawerny? Jest cudowna! Ta z gameplay'a jest przy niej niczym.


Tutaj też coś pięknego.






Ogólnie rzecz ujmując dostaliśmy od groma materiałów i obrazków. Najwięcej na początku produkcji. Muzyka, obrazki, zapowiedzi, wywiady, podjaranych "youtuberów" którzy widzieli stary build z tymi efektami pogodowymi i
wiatrem, deszczem, burzą (my trochę też :p). Później się zepsuło.

Dziwne, że REDZI psują swoją grę, albo coś jest nie tak z konsolami albo nie wiem. Może oni uważają, że teraz gra jest ładniejsza? No według mnie nie jest, SoD był ideałem pod względem graficznym, tam wyglądało wszystko
świetnie, czy to noc, czy dzień, Yen świetna, Geralt super, ogień świetny, Dziki Gon coś pięknego, wioski, zachód słońca, walka.Gdzie jest w gameplay'u to ucięcie ręki z zwiastunu VGX? Przecież to już było w grze. A tu nadal powtarzające się ruchy Geralta, jeden finisher przecięcia w pół. Wspinaczka do poprawy (chodzenie pod górę), jakieś normalne ataki powalonego przeciwnika i tak dalej. JEŚLI NIE MACIE GAMEPLAY Z JEDNYM
FINISHEREM TO MI GO NIE POKAZUJCIE. Gdzie jest wybijanie szyb? Rozumiem, że "na E3 daliśmy polowanie na Gryfa, bo mieliśmy inny materiał z jazdą konną i polowaniem ale brakłoby czasu i trzeba było zmieniać". No więc dlaczego nigdy nie dostaliśmy (w sumie) ani polowania na Gryfa z E3 ani polowania z konia?
Materiał zniknął czy jak?

REDÓW kocham, robią moją ulubioną grę, mogą ją zepsuć i tak kupię, grafiki mogą nie poprawiać, wywalić drzewko rozwoju i zostawić tylko jeden finisher i nadal kupię. Ale jak mi coś pokazują, wstawiają oficjalnie na stronę, a
później coś zmieniają i wygląda gorzej gdzie wcześniej wygadało lepiej to czuję się oszukany. Tęsknię za starym wyglądem gry i tyle. Za tym co wywołały opad szczęki i na prawdę zerwania kasku z głowy.
















To jest najlepsze :D. Stój Geralta, ta krew, nawet palec tam widać, popatrzcie jak światło pada między budynkami na drugim planie, lepiej niż w Assassinie Unity. Tutaj ciemno bo zaułek, a tam rozświetlone, bo jest południe. Jak wygląda podłoże, te deski i błoto, jak wygląda budynek, te pęknięcia, cegły, tynk, deseczki - MASAKRA. Gdzie to jest na gameplay'u jak się pytam?


Powiem jedno nie wiem po co się siliłeś na porównywanie screenów z Youtuba z tymi które są snapshotami z gry :) tak samo zrzutami ze skompresowanych materiałów z tymi nieskompresowanymi :) ale i tak Dobra robota
 
Last edited:
Co do tej wersji polskiej gameplay-u to nie wiem jak oni to zrobią ale wątpię by się ukazała
Musieli by zrobić coś z tym nieszczęsnym gonem by udowodnić że to jakieś tam faktycznie magiczne kompresje nastąpiły (w co wątpię)
Tak więc nie liczyłbym na to ;)
 
Powiem jedno nie wiem po co się siliłeś na porównywanie screenów z Youtuba z tymi które są snapshotami z gry :) tak samo zrzutami ze skompresowanych materiałów z tymi nieskompresowanymi :) ale i tak Dobra robota

Raczej starałem się zrobić wszystko w miarę cacy. Jeśli obrazek był z SoD to w full jakości, jeśli z Elder Blood to tak samo - mam tą 3 gigową wersję. Dziękuję ;)

To Vesimir też ma 2 miecze na plechach? :D

 
Last edited:
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=952609

Teraz pytanie do ekspertów? Downgreade, upgreade, czy to samo co było?

Jak dla mnie wygląda to świetnie. Chciałbym zwrócić szczególną uwagę na panoramy. Panorama zimowa i ostatnia panorama (ta ze skałami i ruinką) pokazują to samo co te cztery krytykowane skriny zimowe. Ta ostatnia szczególnie potwierdza, to o czym pisałem w odniesieniu do tego skrina z górą i Geraltem na koniu. Czyli, że na tamten skrin wygladał jak na zbliżeniu (wykadrowaniu). Nie było widać dużej części obszaru na pierwszym planie. Natomiast tutaj skały i ruinka dają odniesienie, które jasno pokazują jak daleko są te drzewa, które tak bardzo były krytykowane na tamtym starym skrinie.

Nie doczekaliśmy się nowego buildu, tylko dobrych i ciekawych ujęć.
 
Last edited:
Jak dla mnie poprawiono LoD i mam wrażenie, że trochę oświetlenie, ale niska roślinność na screenie zimowym dalej jest takiej samej jakości jak na nieszczęsnym screenie z wilkami. A jeśli chodzi o tekstury to ja bym ponarzekał na budynki na screenie z miastem w tle. :p
 
Ogólne wrażenie screeny robią jak dla mnie świetne, a jedyne minusy jakie można znaleźć to jak dla mnie trochę szukanie dziury w całym, w trakcie rozgrywki ciężko będzie je zobaczyć.

I tak zaraz ktoś przyjdzie narzekać, że DOWNGRADE!!!11!
:troll:
 
No ja już nie wiem. Raz zajebiście, raz słabo, raz bardzo dobrze. Pokazali by najnowszy gameplay, by rozwiać wątpliwości :/
 

Guest 3669645

Guest
Jeżeli nie mamy tu do czynienia z renderami albo mocno upiększonymi obrazkami (bo panoramy upiększone są na pewno, pytanie w jak dużym stopniu) to łohoho. Robi to kapitalne wrażenie, zwłaszcza panorama zimowa. Piękne i realistyczne widoczki, a klimat miażdży suty.

Jeśli miałbym na coś narzekać to na średniej ostrości tekstury ubrań u Zoltana, ale po co? I tak mi się podoba.
 
Last edited by a moderator:
Ogólne wrażenie screeny robią jak dla mnie świetne, a jedyne minusy jakie można znaleźć to jak dla mnie trochę szukanie dziury w całym, w trakcie rozgrywki ciężko będzie je zobaczyć.

I tak zaraz ktoś przyjdzie narzekać, że DOWNGRADE!!!11!
:troll:

Też tak myślę. Chociaż dla mnie lepszy był SoD ;). A może dlatego, że był w ruchu? Tutaj widzę kilka niedoczytanych/gorszych tekstur ale jak się przyjrzę dopiero, i jak mówiłeś - przy normalnym graniu nie zauważę. Więc czekam na jakiś gameplay.
 
Top Bottom