Wiedźmin 3 - grafika

+
zasięg rysowania można zwiększyć grając w 1.03 ;) ale tak bez żartów to czekamy na porządny mod który wyłączy podmianę LOD obiektów w oddali. Tak samo jak jest teraz z oświetleniem, bo wygląda fantastycznie.

Jaki byś mod osobiście najbardziej polecił? :)
 
@Alekde

Jak na razie prognozy są bardzo dobre - podobno DX12 wręcz poprawia wydajność.

EDIT: A screeny bardzo ładne. Gdyby tylko można było zwiększyć ten smutny zasięg rysowania :/

Chyba nie znasz detali DX.12 aż tak cudownie nie przyspieszy gier, jak od magicznej różdzki. Tutaj sytuacja ma sie podobnie jak z Mantle, w sytuacji gdzie mamy gorszy procesor (konsole) zysk będzie większy, nawet do 40% ale jak ktoś ma PC z dobrym i5/i7 to wzrost będzie może w granicach 5-7% cała cudowność DX.12 i siła marketingu.

Dla konsol może to być coś istotnego ale nie na rynku PC.
 
Może się mylę, ale konsole i tak mają dopasowane pod siebie API, więc tutaj DX12 też niewiele pomoże. Chyba nawet pisał o tym programista silnika od W3.
 
Czy ja mam tylko takie wrażenie, czy zasięg rysowania ZNACZNIE się poprawił po tym patchu? (tzn. mniejsza niebieska mgła)
 
@Falandar - hmm trudno powiedzieć, generalnie odległość niebieskiej mgły i ogólnie rysowania bardzo odległych szczegółów jak dalekie góry/wierze/latarnie jest wyraźnie zależny od pogody i pory dnia. Niekiedy działa to super - np. w nocy podczas deszczu i zachmurzenia mgła jest blisko i nie widać obiektów w oddali, niekiedy natomiast źle - słoneczny dzień, słońce idealnie oświetla górę odległą od nas o +- 200m a ta jest już cala "zamglona". Ja jakiejś konkretnej poprawy nie widzę, nadal są momenty kiedy zasięg jest niezły i momenty, kiedy boli.

Generalnie zamysł tworzenia tej mgły jest spoko, ukrywa pewne niedoskonałości i nadaje czasami pasujący klimat, jednak mam wrażenie, że wymaga też trochę dopieszczenia, duża widoczność w słoneczny dzień na pewno poprawiła by widoczki :) Szczególnie, że nie obciąża to szczególnie PC, na przykład nie raz będąc w Kaer Trolde widziałem wyraźnie wieżę na Undvik, FPS był idealnie taki sam, jak w sytuacji, kiedy w pełnym słońcu ledwo widziałem zarys latarni :)
 
Może rzeczywiście wina pogody, ale tak dalekiego zasięgu jeszcze nie widziałem. Co prawda szczena nie opada, ale jednak co nieco widać, zamiast niebieskich sylwetek.


Jeszcze trochę i będziemy mieli to: :D

 
Boże święty, na jakich ustawieniach Ty grasz?! Ta gra naprawdę może tak wyglądać? 0.o

Choć przyznać muszę, że zasięg faktycznie nie najgorszy. Jednak wolał bym mieć mgłę po 10 metrach niż taką roślinność i teren xD

Dobra, bo w zasadzie nic tym postem nie wniosłem. Właśnie też mam nadzieję, że coś z tym zrobią, ciekawy jestem na ile jest możliwe dość wyraźne "przedłużenie" widoczności bez zarzynania sprzętu. Ktoś ma o tym jakieś pojęcie i by się wypowiedział? :)


edit: Kurcze jak tak teraz pobiegałem po Velen to też odnoszę wrażenie zmniejszenia natarczywości mgły, ale sam już nie wiem, na ile to autosugestia a na ile prawda ^^ Niemniej wydaje mi się, że bywało już z tym gorzej :)
 
Last edited:
No jak dla mnie, to screen z gry nie działa, a ten niżej to prezentowany przez twórców przed premierą.
 
Witajcie zacni forumowicze,
skoro mowa o grafice - otóż od wiedźmina 2 borykam się z dziwną anomalią. Jak można zauważyć na poniższym zdjęciu na teksturach pojawia się coś w rodzaju kropek/pikseli. Zjawisko to można również zaobserwować przy zanikających drzewach kiedy postać je mija. Czy ktoś z was spotkał się z podobnym zjawiskiem? Czy jest to błąd cieniowania? Może przyczyna leży gdzie indziej? Nie jestem pewny czy w innych grach również to występuje. Możliwe, że coś podobnego widywałem w Assassin's Creed.



P.S. Po otwarciu załącznika zjawisko dobrze widoczne po lewej stronie obrazu Pań Lasu.

Z góry dziękuje za waszą radę.


---------
Dla waszej wiadomości, informacje o moim sprzęcie:
Procesor: FX 6300 Black Edition
Grafika: GTX 750 TI
RAM: 8GB 1800 MHz
PG: AsRock 970 Extreme 4
Zasilacz: Corsair 600 W
 

Attachments

  • image.jpg
    image.jpg
    159.9 KB · Views: 60
@up jest to dithering. W W2 cienie korzystały z tego, żeby mniej obciążać grafikę. W W3 zazwyczaj można to widzieć przy wczytywaniu obiektów/zmienianiu poziomu LOD. Ma to zapobiegać ich nagłemu pojawianiu się, dzięki ditheringowi pojawiają się one stopniowo.

Czasami w przerywnikach jest to widoczne, bo kamera odjeżdża dalej i zmienia się właśnie poziom LOD obiektów położonych dalej od kamery.

Tak BTW to czy ktoś korzysta z Cinematic Lighting Mod od KNG i może potwierdzić, że nie działa po najnowszym patchu(1.06)?
 
Last edited:
Tak, o ten mod mi chodziło. W tej chwili to chyba jedyny rozwijany mod podmieniający oświetlenie na to od przerywników. Wcześniej był jeszcze jeden, ale autor się wycofał z pracy nad nim, bo nie widział sensu w robieniu tego samego drugi raz.

No ale jeżeli mod działa po najnowszym patchu, to znaczy, że u mnie coś nie tak jest w takim razie.
Dzięki ;)
 
Czy ktoś grający na pozmienianych parametrach w plikach ini mógłby powiedzieć, czy poprawia się odległość ładowania szczegółów w cutscenach? Bo trochę mnie denerwowało, gdy w scenie w pomieszczeniu np. Jaskier miał dziurę we włosach, gdyż korzystał z modelu o obniżonej jakości, ponieważ kamera była od niego o 3 metry oddalona. Najbardziej to widać na włosach, model staje się bardziej kanciasty i tracą połysk. A pewnemu Redańczykowi nawet hełm znikał przy ujęciach z daleka.
 
zasięg rysowania można zwiększyć grając w 1.03 ;) ale tak bez żartów to czekamy na porządny mod który wyłączy podmianę LOD obiektów w oddali. Tak samo jak jest teraz z oświetleniem, bo wygląda fantastycznie.

A nie można w pliku user.settings? Tam jest cała sekcja LOD, gdzie można zmienić wartości. Oraz inne parametry, zwiększające zasięg rysowania obiektów.
 
Swoją drogą:

[video=youtube;NYZ-HM-evlc]https://www.youtube.com/watch?v=NYZ-HM-evlc[/video]

Bardzo ładny montaż i praca kamery. Niektóre ujęcia - prześliczne.

I niestety czasami przeszkadza ta mgła.
 
Top Bottom