Wiedźmin 3 - grafika

+
@Alekde ten screen jest tragiczny
Tyle tam tego pomarańczowego koloru, jeszcze w oddali powinny biegać jednorożce, to byłoby dopełnienie tego screena ;)

Poniżej filmik z finalną kolorystyką W3, uwaga jakość grafiki lepsza od VGX i SoD ;)

no niestety tak wygląda gra na Ultra to co dali twórcy, a tak ten sam screen wygląda po modyfikacji (jeszcze bez LC, ale i tak zobaczysz różnice)

poza kolorystyką i filtrami przede wszystkim zmiana zasięgów rysowania dodała trawy i mgłę w oddali której normalnie w tej odległości nie ma, oczywiście pierwszy screen to całkowita ultra z gry, drugi to modyfikacja. Kilck aby powiększyć oba :)
 
Last edited:
Widzę temat downgrade'u powraca jak bumerang, myślałem że ludzie już się otrząsnęli z tej nierealnej wizji którą uraczył nasz CDPR w pierwszych pokazach.
Po prostych szczegółach idzie poznać że są to te same miejsca, brak wolumetrycznych chmurek jednak robi różnicę, góry wyglądają poprostu paskudnie i łyso bez tego. Maskowały by mały zasięg drzew...
 
Tak szczerze powiem, ze patrząc na porównania wrzucone przez @selethen jestem pozytywnie zaskoczony.

W pierwszym przypadku głównie boli brak wolumetrycznych chmurek, "prześwietlone" niebo (ładne chmurki na pewno dodały by tu uroku) i niebieska mgła na dalszych terenach (chyba najbardziej mnie wkurzająca rzecz pod kątem graficznym na tę chwilę). Reszta jest w zasadzie na takim samym poziomie, powiedziałbym nawet, że na przykład zasięg rysowania cieni jest dużo lepszy na nowym screenie, a chmurki zgrabnie tuszowały biedę w ilości drzew na starym screenie. Dodatkowo bliska roślinność jakaś dziwna, ja od wprowadzenia zmian w user.ini i dodania wpisu "mipbias" nie widuję takiej trawy jak na nowym (pierwszym) screenie.

Natomiast na drugim porównaniu uważam, że nowa wersje prezentuje się dużo lepiej. Zobaczcie choćby na drzewa na dalszym planie. Na pewno pomaga też fakt, ze styk trawy z podłożem jest akurat w wodzie, niemniej jednak nadal wybrałbym nową wersję jako tą lepszą.

Według mnie na tę chwilę wystarczy poprawić naprawdę parę drobnych rzeczy i nie będzie już na co narzekać. Warto też wziąć pod uwagę, że screeny z trailerów to wyreżyserowane lokacje, a ingame-y pokazują po prostu na czysto to, co widzimy w każdym miejscu tej ogromnej mapy. A to spora różnica.
 
Last edited:
--->Falandar - wiara w DX12 może być zgubna, jak na razie każdy następny DX dodawał nowe rzeczy, ale i wydajność spadała w dół. Zobaczymy za miesiąc na premierze Windows 10.

Tutaj parę screenów z całkowicie przebudowanym oświetleniem, na nowym CM można wybrać wszystkie wartości pod siebie / poza oczywiście pozostałymi wszystkimi zmianami - click aby powiększyć na screenie / teraz wygląda naprawdę świetnie szkoda że screeny tego nigdy nie oddadzą.
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16
 
Last edited:
@Alekde

Jak na razie prognozy są bardzo dobre - podobno DX12 wręcz poprawia wydajność.

EDIT: A screeny bardzo ładne. Gdyby tylko można było zwiększyć ten smutny zasięg rysowania :/
 
--->Falandar - wiara w DX12 może być zgubna, jak na razie każdy następny DX dodawał nowe rzeczy, ale i wydajność spadała w dół. Zobaczymy za miesiąc na premierze Windows 10.
Różnica między DX12 a wcześniejszymi jest taka, że DX12 w zasadzie nie dodaje niczego nowego, a umożliwia bardziej efektywne wykorzystanie GPU, oraz zmniejsza wykorzystanie CPU przy obsłudze grafiki, aczkolwiek nie spodziewałbym się cudów, największy zysk prawdopodobnie będą mieli posiadacze mocnych kart i bardzo słabych CPU.
 
Ale z tym DX12 w W3 to pewna sprawa? Podobno Redzi musieliby przebudować render. Słyszałem dwie sprzeczne informacje.
Redzi chyba mówili, że nie będzie DX12, ale wyciekło coś od jakiegoś producenta kart graficznych.
 
Nie przebudować a raczej napisać nowy, ale i tak muszą już teraz obsługiwać przynajmniej 2 renderery, jeden na DX11 (dla PC i XBone, pewnie są jakieś różnice nawet na tych dwóch platformach) i drugi do api od PS4.
 
@Alekde

Jak na razie prognozy są bardzo dobre - podobno DX12 wręcz poprawia wydajność.

EDIT: A screeny bardzo ładne. Gdyby tylko można było zwiększyć ten smutny zasięg rysowania :/

zasięg rysowania można zwiększyć grając w 1.03 ;) ale tak bez żartów to czekamy na porządny mod który wyłączy podmianę LOD obiektów w oddali. Tak samo jak jest teraz z oświetleniem, bo wygląda fantastycznie.
 
Top Bottom